AnasayfaSSSKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 Floja Feodora-Hypatia Menandros

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Veronica Deangelo
Tılsım Profesörü, Hufflepuff Bina Sorumlusu
Tılsım Profesörü, Hufflepuff Bina Sorumlusu
avatar

Mesaj Sayısı : 386
Kan Durumu : Fani şeyler bunlar.

MesajKonu: Floja Feodora-Hypatia Menandros   Ptsi Haz. 25, 2012 8:45 pm

Olay Örgüsü: Profesör kendisini tanıtan kısa ve pek de dost canlısı olmayan bir konuşma yapıyor; tavırları son derece enerjik. Beklemeye tahammülü yokmuş gibi görünüyor. Bir an önce derse geçmek istediği belli. Konuyla ilgili hızlıca teorik bilgi verip, sınıf listelerinden rastgele çiftler belirliyor ve sınıfı eşlere ayırıyor. Bu pürüzler hallolduğunda asasını şöyle bir sallayıp sınıfın tam ortasında bir karadelik belirmesini sağlıyor. Karşı tarafta görünen şey yalnızca boşluk.
Bilgilendirme: İlk rpleriniz dersin başlangıcı ve eşlere ayrılmanızla ilgili olacak. Ardından sırayla karadeliğe adım atacaksınız. Mide bulandırıcı bir yolculuktan sonra birazdan betimleyeceğim alana çıkacaksınız. Burada çeşitli tehlikeler çıkacak karşınıza ve bu tehlikeler tek başınıza alt edebileceğiniz kadar kolay olmayacak. Ekip çalışması yapacaksınız. Yani ders, eski tılsım bilgilerinizi de kapsayacak. Ancak finalde birbirinize dersimizin konusu olan hayalbozan büyüsünü uygulamanız gerekecek. Dersteki başarınızı büyük oranda etkileyecek olan şey bu büyünün başarısı olacak.
İşleyiş: Her ikiniz de giriş rplerinizi yazdıktan sonra ben mekan betimlemesini yollayacağım. Bundan sonrası benim direktiflerim doğrultusunda ilerleyecek. Tabi başarılı olup olmadığınızı yazmayacaksınız. Eğer takıldığınız bir yer olursa pmle ulaşabilirsiniz.
Teorik Bilgi: “Imacinatio Distrupta” hayalbozan büyüsü yapmak için kullanacağınız büyülü sözler.


_________________
Çok hızlı silah çekerim! (Ha, bir de tehlikeliyim. Elimdeki de saçma sapan bir şey değil zaten.):
 
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Hypatia Menandros
Slytherin V. Sınıf
Slytherin V. Sınıf
avatar

Mesaj Sayısı : 921
Kan Durumu : Safkan.
Rp Partneri : Mayki.

MesajKonu: Geri: Floja Feodora-Hypatia Menandros   Salı Haz. 26, 2012 11:23 am

    Sessiz bir gün. Akrep burcu güzeli Hypatia Menandros, yatağının uç kısmına oturmuş, ufukta doğmakta olan portakal rengi güneşi izliyordu. Yeşil gözlerini hafif aralık duran pencereye çevirdi. Gri gökyüzü cama vuruyordu. Uykusuzdu. Yer, yer morluklar oluşmuştu. Ve bomboş bakıyordu. Onun için yine kabuslu bir gece olmuştu. Tanrının lütuf'dan anladığı yoktu. Sırılsıklam uyanmıştı. Bütün gece kıvrandığını söyleyen iki yılan odadan sessizce çıkarlarken isteksizce onlara baktı. İnsanlar tuhaf dedi. Tuhaf. Yorganını üzerinden çekerek, uyuşan bacaklarını yumuşak halının üzerine koydu. İlk bir kaç dakika dengesini sağlayamasa da ayakta durabilmeyi başarmıştı. Uzun, siyah cübbesine sitemkar bakışlarından birini attı. Yumuşak cübbeyi eliyle kavradıktan sonra başından aşağı geçiren cadı hareket etmekte zorlanıyordu. Çıkmak üzereyken asasını da kavrayan eli, doğum lekesine kaydı. Asasını cebine soktu. Sağ elini doğum lekesinin üzerinde dolaştırıyordu. Aklı yine ikizine gitmişti. Ağlamadan önce oradan çıkmalıydı. Tanrının bir kez daha oyun oynamasına izin vermeyecekti. Yunanistan'ı özlemişti ama evini özlemiyordu. Zaten son iki senedir gittiği de yoktu. Yazları İtalya sahillerinde, büyük annesinin yanında kalıyordu. Hogwarts'dan sonra ikinci ev diye içerlerken buldu kendini. Düşünceleri bir dizi halinde ilerlerken ortak salona göz atıyordu. Yılanlar, toplanmış, kendi aralarında fısıldaşıyordu. Konuşulan şeylere kulak kabartmak yerine Büyük Salona doğru yol aldı. Zindanların önünden geçerken, İksir dersinden ne kadar nefret ettiğini hatırlayan cadı, yüzünü buruşturmak'la kalmayıp üstüne üstlük bir de zindanlara doğru bir tükürük savurmuştu. Biliyordu, dengeli bir gününde değildi. Psikolojisi rutin bozukluklarından birini yaşıyordu. Şizofreni hastası değildi. Ama ilaçlarla ayakta duruyordu. İlaç demişken akşama doğru şifacılardan birinin yanına uğrayacağını anımsadı. Büyük Salon tıka basa doluydu. Her zamanki yerine oturdu. Yeni günün heyecanı, öğrencilerin büyük bir neşe içerisinde gürültü yapmalarına sebep oluyordu. Kulaklarını tıkayarak, avazı çıktığı kadar bağırmamak için kendini tuttu. Sivri çatalı kahvaltısına daldırarak midesine ufak bir ziyafet çekti.

    Tılsım dersliği için dördüncü kat merdivenlerinin onu karşılamasına izin verdi. Dersliğin kapısından içeri girerken sıraların dersliğin gerisine sıralandığı gören cadı ayakta bekleyen öğrencilere katılarak, arkalardan bir yerlere tünedi. Kimsenin ona zavallı bakışını fırlatmasını istemiyordu. Kollarını birbirine dolayarak Profesör'ün gelmesini bekledi. Sıralar üst üste koyulmak'la kalmamış, öğretmen masası da ortadan kaldırılmıştı. Dersin konusunu merak ederek içeri girmekte olan Tılsım Profesörü'nü inceledi. Soğuk, mavi gözleri fütursuz bir biçimde oval idi. Kızıl saçları, kızıl bir alevin canlılığını yansıtıyordu. Saçlarını, dalgalar halinde omuzlarına bırakmıştı. Vahşi dalgalar, yaşına olgunluk katarken çehresini aydınlatıyordu. Mavi gözleri, saçlarına uyum katarken yüzünde hafif bir bebeksilik sezmişti. Pudra rengine çalan cilt rengi, gözlerini ön plana çıkarıyordu. Bakışları soğuk, tavırları son derece enerjikti. Beklemeye tahammülü yokmuş gibi ders hakkında kısa bir bilgi verdi. Sınıf listesine göz atarak sınıfı çiftlere bölüyordu. Önce kiminle eşleştiğini anlayamasa da sarışın cadıyı gördüğünde dudaklarında hafif bir tebessüm belirdi. Floja Feodora. Binanın eski başkanı, hiç bir zaman kaybetmediği edasıyla yanına gelirken kendinden emin gözüküyordu. Derse dair içinde umutlar belirmişti ki Profesör'ün asasını seri hareketlerle sallayıp, dersliğin tam karşısında kara bir delik oluşturmasını izledi. Büyük şaşkınlıklar içerisinde inleyen dersliğin karşısına çevirdiği gözleriyle görebildiği tek şey koca bir boşluktu. Anlık bir duraksamayla Floja'yla birbirlerine baktılar. Bu kara delik neyin başlangıcı olabilirdi ki? Pür dikkat kesilen cadı, kalbinin teklemesini hissedebiliyordu.

_________________
symphony of buzzing.

~:
 

Mike&Hypatia:
 


En son Hypatia Menandros tarafından Perş. Haz. 28, 2012 9:12 am tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Floja Feodora
Slytherin VI. Sınıf
Slytherin VI. Sınıf
avatar

Mesaj Sayısı : 857
Kan Durumu : Safkan
Rp Partneri : SQ
Özel Yetenek : Veela.
Yaş : 22

MesajKonu: Geri: Floja Feodora-Hypatia Menandros   Çarş. Haz. 27, 2012 11:20 am

…Ortak salondan çıkarken düşünceliydi. Aklı, geçen günkü derste kalmıştı. Kehanet dersinde… O dersten sonra, kabuslar tekrar tekrar ortaya çıkmaya başlamıştı. Uyku düzeni bile bozulmuştu bir haftada. Ne yapacağını hiç bilmiyordu. Neyse ki, dün gece derin bir uyku çekmişti sessiz sakin. Biraz kafasını toparlayabilmişti. Gözlerini her kapatışında sureti beliriveriyordu önünde. Gitmek bilmeyen bir virüstü sanki. Her anda, her adımda aklına düşüveriyordu genç cadının. İlk aşkıydı, unutması biraz zaman alacak gibi görünüyordu. Ve bir o kadar da acılı. Büyük Salon’a vardığında, kankeytası -tabisii olum çok minnoştur o!- Euterpe’nin yanına oturdu. Gözlerinde, hala o gecenin izlerini taşıyordu sanki. Mecalsizce gülümsedi ve her ne kadar aç olmasa da, yemesi gerekiğini bildiğinden ve Euterpe’nin tabağına doldurduğu yiyecekleri bitirmesi gerektiğini bildiğinden üstelemedi ve kabak suyundan bir yudum alıp, yemeye başladı. Bir yandan da, yanında açık duran Gelecek Postası’na göz gezdiriyordu. Artık, yiyemeyecek hala gelince tabağını öne itti ve kabak suyunu bitirip masadan kalktı. “Sonra görüşürüz peri!” diyerek sırıttı ve tılsım kitabını koltuğunun altına alarak büyük salondan ayrıldı. En azından, şu an için mutluydu ve bunu kimsenin bozmasını istemiyordu. Biraz olsun, düşüncelerinden uzaklaşabilmişti ve hep uzak kalmayı diliyordu.

Merdivenleri, derse geç kalma endişesi ile hızlı hızlı çıkmaya devam ediyordu. Dört kat! Tam dört kat boyunca, sadece bir kere soluklanabilmişti. Şimdi, son basamağa adımını atarken, geç kalmadığının farkına varıp rahatladı. Nefesini düzene sokarak, Tılsım Dersiliği’ne adımını attı. Sıraların geriye doğru çekildiğini ve ortadaki alanın genişlediğini görünce, sevindi. Uygulamalı ders olduğu şıp diye anlaşılıyordu. En azından, birkaç bir şeye zarar vererek, sinirinin geçmesine ya da moralinin biraz daha düzelmesine yardımcı olabilirdi. Binanın kızlarının bulunduğu bölüme geçip, profesörün o aşırı enerjik(!) konuşmasını dinledi ve ardından eşleşmeler başladı. Hypatia Menandros. Binasından biri ile eşleştiğine, sevinmişti açıkcası. Gözleri, sarışın cadıyı arıyordu ve onu, grubun biraz arkasında buldu. Seri adımlarla yanına ilerlerken, gülümsüyordu. Onu kolundan tutup, grubun ön saflarına doğru çekti ve profesörün asasını sallayıp, önlerinde koca bir delik yaratmasını seyretti. Gözlerini, cadıya çevirdiğinde biraz şaşırmıştı ama bu şaşkınlık, hemen geçti. Gözlerini kıstı, dudaklarına bir gülümseme oturttu ve yanındaki kıza döndü. “Bu, eğlenceli olacağa benziyor!”

Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Veronica Deangelo
Tılsım Profesörü, Hufflepuff Bina Sorumlusu
Tılsım Profesörü, Hufflepuff Bina Sorumlusu
avatar

Mesaj Sayısı : 386
Kan Durumu : Fani şeyler bunlar.

MesajKonu: Geri: Floja Feodora-Hypatia Menandros   Çarş. Haz. 27, 2012 9:03 pm

"Kara delik, size yeni bir dünyanın kapılarını açacak. Burada eski tılsım bilgilerinizi de sınamamıza yardımcı olacak bir uygulama alanıyla karşılaşacaksınız. Her an ekip çalışması yapmanız gerekiyor. Tabi ki bu kontrolüm altında olan bir seyahat olacak. Eğer baş edemeyeceğiniz bir durum olursa kırmızı kıvılcımlar göndermeniz yeterli." Bu kısa bilgilendirmenin ardından profesör eliyle boşluğu gösteriyor. Çok hoşnut olmayacağınız bir yolculuk sonrası kendinizi yerde buluyorsunuz. Kendinize gelip etrafınıza göz atmaya fırsat bulduğunuzda balta girmemiş bir ormanın ortasındaki küçük çim alanda bulunduğunuzu fark ediyorsunuz. Ormanın içine girmeniz gerektiğini fark ediyorsunuz bir süre sonra fakat bunu yapmak için adım attığınız gibi etraftaki büyük kayalar havalanıp yollarınızı kapatıyor. Üzerinden geçemeyeceğiniz kadar dik ve yüksek, yalnız başınıza havalandıramayacağınız kadar ağırlar. İlk sınavınızın ne olduğunu böylece anlıyorsunuz: Ormana girmeniz gerekiyor.

_________________
Çok hızlı silah çekerim! (Ha, bir de tehlikeliyim. Elimdeki de saçma sapan bir şey değil zaten.):
 
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Floja Feodora
Slytherin VI. Sınıf
Slytherin VI. Sınıf
avatar

Mesaj Sayısı : 857
Kan Durumu : Safkan
Rp Partneri : SQ
Özel Yetenek : Veela.
Yaş : 22

MesajKonu: Geri: Floja Feodora-Hypatia Menandros   Perş. Haz. 28, 2012 8:31 am

Profesörün son sözlerinin ardından, Hypatia’ya kaçamak bir bakış atıyor. Kara deliğin önüne geçiyor, derin bir nefes alıyor ve ilk adımı ben atıyor. Bir sarsılma, bir çekilmişlik hissi, bir dönme derken, bin bir türlü duyguyu aynı anda yaşıyor ve ayakları yere bastığında, rahat bir nefes alıp, reflex olarak kapattığı gözlerini açıyor. Biraz kenara çekiliyor ve etrafı incelemeye başlıyor. Bulundukları alan, küçük bir çim birikintisinden başka bir şey değil. Burası, Amazon Ormanları’na benzese de, bunun olacağını pek sanmadan düşüncesini başka yönlere çeviriyor. Ormana girmeleri gerektiğini anlayan cadı, etrafı hala inceleyen cadıya dönüyor. “Ormana girmemiz gerekecek sanırım. Burada durupta, bize bir şeylerin saldırmasını istemem. Daha güvenli görünse bile.” Hafifçe kıkırdayıp, eliyle ilerisini işaret etti ve yanındaki cadı da onay verici bir hareketi yaptığında elini kolunu sallaya sallaya yürümeye başladı. Daha bir iki adım anca attığı sırada, büyük bir gürültüyle yere düşen kayalardan zar zor kaçıyor. Etraftan havalanan kayalar, önlerine set oluşturuyor. Etrafından dolaşmak ya da tırmanmak mümkün değil. Floja, cebinden asasını çıkarıyor ve Hypatia’a ya dönüyor. “Büyük bir kasırga yapsak?” İkisinin de geri çekilmesini sağlıyor. “Aynı anda yaparsak, daha etkili olur.” Cadı, asayı ince parmaklarının arasına sıkı sıkıya kenetlerken, üçe kadar sayıyor ve aynı anda, haykırarak büyülerini karşıya yolluyorlar. “Ventus!”

Spoiler:
 
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Hypatia Menandros
Slytherin V. Sınıf
Slytherin V. Sınıf
avatar

Mesaj Sayısı : 921
Kan Durumu : Safkan.
Rp Partneri : Mayki.

MesajKonu: Geri: Floja Feodora-Hypatia Menandros   Perş. Haz. 28, 2012 9:35 am

    Kara delik, kuzgunu siyahlığını Floja'ya yayarken cadının ani bir çekilmeyle ortadan kaybolmasına seyirci kaldı. Gitmesi gerekiyordu. Gözlerini kapatmadan ikinci adımı o attı ve büyük bir sarsıntının eşiğine düştü. Aşağılara doğru çekilerken başı dönüyordu. Kara deliğe ilk düşen daha doğrusu giren öğrenciler onlardı. Floja'nın derse olan heyecanı bunu etkilemiş olmalıydı. Ayakları yumuşak zemine bastığı an, gözlerini araladı. Sarışın cadı, çevresine göz atarken ona eşlik etti. Büyük, meşe ağaçlarını seçen gözleri, bulundukları çimlik alana göz gezdirdi. Yeşil çimenler, rüzgarın nazik dokunuşlarıyla hareket ederken ormanın derinliğine kafa yoruyordu. Olayı çözen Floja “Ormana girmemiz gerekecek sanırım. Burada durupta, bize bir şeylerin saldırmasını istemem. Daha güvenli görünse bile.” diyerek dişi yılanı düşüncelerinden sıyırdı. Hafifçe kıkırdayan sarışın cadının arkasından sinsice gülümsemeyi tercih ederdi ama bulundukları yer ona pek güvenli gelmiyordu. İstemsizce attığı adımın arkasından büyük bir gürültü koptu. Sanki ya toprak ya da gökyüzü ikiye ayrılmıştı. Büyük kaya parçaları çimlik alana düşerken kaçışmaya başladılar. Kimileri kafalarından daha büyüktü ve zorla kurtulmalarına sebep oluyordu. Kayalar düştükleri zeminde tomar halinde birikiyorlardı. Ormana gitmeleri imkansızlaşmaya başladığından suratını büzüştüren cadı ince, uzun asasına sarıldı. Bazen gerçekten büyü kullanmayı unutuyordu. “Büyük bir kasırga yapsak?” Floja, kaşlarını çatarak Hypatia'yı bileğinden yakalayıp iki bedeni de geriye çekti. ‘’Sence, etkili olur mu?‘’ Ani bir telaşla olası bir soru sormuştu. “Aynı anda yaparsak, daha etkili olur.” Asasını sıkıca kavradıktan sonra Floja'nın talimatlarına uymaktan başka çaresinin olmadığını anladı. Hem bu cazip bir fikir gibi gelmişti. Üçe kadar saydılar. Kalbi fırlayacak gibiydi. Sakin ol, dedi. Sen bunu ilk kez yapmadın. Ormana doğru haykırışları duyuldu ve aynan da asalarını hızlıca salladılar. “Ventus!” Kelimeler ağzından dökülürken gözlerini karşıya dikti.

_________________
symphony of buzzing.

~:
 

Mike&Hypatia:
 
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Veronica Deangelo
Tılsım Profesörü, Hufflepuff Bina Sorumlusu
Tılsım Profesörü, Hufflepuff Bina Sorumlusu
avatar

Mesaj Sayısı : 386
Kan Durumu : Fani şeyler bunlar.

MesajKonu: Geri: Floja Feodora-Hypatia Menandros   Perş. Haz. 28, 2012 12:58 pm

Önce hiçbir şey olmamış gibi görünüyor. Fakat sonra hafifçe esmeye başlayan rüzgar şiddetini arttırıyor. Nihayet kayalar yerlerinde titremeye başlıyor ve birkaç dakika içinde yolunuz açılıyor. Ormana adımınızı attığınızda ince, toprak bir patikanın izleri olduğunu fark ediyorsunuz. Yasak Orman'a benziyor burası. Patikadan ilerlerken etrafınız git gide yabansılaşıyor ve nihayet karşınıza birbirine dolanmış dev sarmaşıkların ardında kaybolmuş bir kapı çıkıyor. Kapı öyle büyük ki yaprakların arasından zorlukla görebildiğiniz anahtar deliğinin kolunuzu rahatlıkla sokabileceğiniz kadar geniş olduğunu fark ediyorsunuz. İkinci sınavınız sarmaşıkları aşıp kapıyı açmak ve sizi ardında bekleyen şeyin ne olduğunu bulmak.

_________________
Çok hızlı silah çekerim! (Ha, bir de tehlikeliyim. Elimdeki de saçma sapan bir şey değil zaten.):
 
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Floja Feodora
Slytherin VI. Sınıf
Slytherin VI. Sınıf
avatar

Mesaj Sayısı : 857
Kan Durumu : Safkan
Rp Partneri : SQ
Özel Yetenek : Veela.
Yaş : 22

MesajKonu: Geri: Floja Feodora-Hypatia Menandros   Perş. Haz. 28, 2012 3:05 pm

İki cadı, aynı anda yaptıkları büyünün etkilerini beklemeye başladılar. İlk önce, hafif bir rüzgar, ardındasa şiddeti arttıkça artan bir kasırga başlıyor. İki cadı da, korunmak için geriliyor, ellerini yüzlerine siper ediyor. Çıkan kasırda, dakikalar içerisinde önlerinde engel olmuş koca kayaları alıp başka diyarlara götürüyor. Tozlar, önlerinden kalkınca Floja birkaç adım atıp, arkadaşına ileride toprak patikayı gösteriyor. “Yasak Orman geldi aklıma.” Biraz daha kıkırdadıktan sonra, asasını çekip ilerlemeye başlıyor. Arkaya doğru baktığında aynı şeyi cadının da yaptığını görüyor. Biraz daha ilerlediklerinde, önlerine çıkan dev sarmaşıklarla duruyorlar. Yaklaşıp, biraz daha dikkatli baktığında, sarmaşıkların ardında bir kapı olduğunu fark ediyor Floja ve arkadaşına dönüyor. “Yakarsak, olur bence.” Sırıtışı, tüm çehresine yayılıyor. İki cadı, biraz geriye çekildi. Feodora kızı, derin bir nefes aldı, Ölüm Senfonisi’ni parmakları arasına kenetledi ve Hypatia ile aynı anda büyülerini dev sarmaşıklara yolladı. “İncendio”
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Hypatia Menandros
Slytherin V. Sınıf
Slytherin V. Sınıf
avatar

Mesaj Sayısı : 921
Kan Durumu : Safkan.
Rp Partneri : Mayki.

MesajKonu: Geri: Floja Feodora-Hypatia Menandros   Perş. Haz. 28, 2012 3:19 pm

Şiddetli bir rüzgar çevrelerini sararken, yüzlerini ellerinin arkasına gizleyen cadı, merakla kayaların yok oluşunu izliyordu. Büyük ve yoğun kasırga, ağaçları yalayıp yuttu ve ormanın derinliklerinde kayboldu. Çimlik alan toza dönüşmüştü. Görüşünü netleştirerek ormana doğru uzanan toprak patikayı seçti. Floja'yla aynı düşünceyi paylaşıyorlardı. İkisi de patikayı yasak ormana benzetmişlerdi. Patikanın ilerisindeki yola devam eden dişi yılan, ağaçların sıklaştığını fark ederek yeşilliğin tadını çıkarmayı ihmal etmiyordu. Rüzgar, hafiften çevrelerini sararken yolun bitimine gelmişlerdi. Etraf birden fazla yabancılaşmıştı. Yabani bitkiler çevrelerini sarmış, ağaçlar geride kalmıştı. Karşılarına çıkan dev sarmaşıkları fark ettiklerinde oldukları yerde durdular. Yoğun sarmaşıklar, iç içe girmiş, ardındaki kapıyı örtmüştü. Kapının taştan olduğu fark eden cadı, ormandan sonra patikanın yansımasına kulak verdi. Taş kapı, önlerinde dururken bir kez daha heyecanı arttı. Sarmaşıkları yakmak kulağa cazip geliyordu. Kaderin Fısıltısını sarmaşıklara doğru salladı.“İncendio”

_________________
symphony of buzzing.

~:
 

Mike&Hypatia:
 
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Veronica Deangelo
Tılsım Profesörü, Hufflepuff Bina Sorumlusu
Tılsım Profesörü, Hufflepuff Bina Sorumlusu
avatar

Mesaj Sayısı : 386
Kan Durumu : Fani şeyler bunlar.

MesajKonu: Geri: Floja Feodora-Hypatia Menandros   Perş. Tem. 05, 2012 2:11 pm

Henüz yeşil olan sarmaşıklar yanacak gibi görünmüyor. Fakat arka arkaya sarmaşıkları vuran büyü etkili oluyor ve git gide büyüyen alevler kapıyı sarıyor. Kapı tahta olmasına rağmen alev almıyor ancak büyü kontrolden çıkıyor. Etraftaki kurdu yaprakları ve dallar çok geçmeden alev alıyor. Tehlikedesiniz ve kendinizi korumak için çok fazla vaktiniz yok. Duman git gide yoğunlaşıyor ve alevler büyüyor, kapana kısılmış gibisiniz.

_________________
Çok hızlı silah çekerim! (Ha, bir de tehlikeliyim. Elimdeki de saçma sapan bir şey değil zaten.):
 
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Floja Feodora
Slytherin VI. Sınıf
Slytherin VI. Sınıf
avatar

Mesaj Sayısı : 857
Kan Durumu : Safkan
Rp Partneri : SQ
Özel Yetenek : Veela.
Yaş : 22

MesajKonu: Geri: Floja Feodora-Hypatia Menandros   Cuma Tem. 06, 2012 11:27 am

Yollanan alevler, ilk başta işe yarıyor ve sarmaşıkları yakıyor gibi görünse de, kısa sürede büyümüştü. Alevler ortalığı iyice sararken, Floja kapının yanmadığını görünce sevindi. Bu sefer, alev büyüsü işe yaramamış görünüyordu. Alevler etraflarını sararken, onlar köşeye sıkışmış gibiydi. Dudaklarından, itiraz iniltileri duyuluyordu. “Hayır, hayır, hayır! Bunu şimdi yapamazsın değil mi? Ateş olmaz, ateş olmaz.” Kendi kendine söylenirken, aklı bir tilkininki gibi hızlı çalışıyordu. “İşte bu! Birbirimize sırtımızı döneceğiz, büyümüzü yapacağız ve her yeri söndürmeye çalışacağız.” Yanındaki cadı, başını salladığında ikisi birlikte birbirlerine sırtlarını döndüler. Floja, Ölüm Senfonisi’ne sıkı sıkıya sarıldı ve büyüleri dudaklarından yolladı. “Extinguish”

Extinguish: Ateş söndürme büyüsü.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Hypatia Menandros
Slytherin V. Sınıf
Slytherin V. Sınıf
avatar

Mesaj Sayısı : 921
Kan Durumu : Safkan.
Rp Partneri : Mayki.

MesajKonu: Geri: Floja Feodora-Hypatia Menandros   Ptsi Tem. 09, 2012 12:46 pm

    Ateş, sarmaşıkları sararken dişi yılan, gözlerini korkuyla açtı. İlk başta sarmaşıkların yanacağını ve kapıyı kolaylıkla açabileceklerini düşünse de durum tam tersi olmuştu. Alevler, yoğun ve yakıcıydı. Sarmaşıkları geride bıraktığı bir cızırtı sesi ile yakıyordu. Kör ateş, sarmaşıkları kısa sürede karartmıştı. Suratına vuran ısı yüzünden terlemişti. Ensesine yapışan saçları geriye itti. Ense kıvrımından sırtına doğru inen ter damlaları onu huzursuz ediyordu. Taş kapı, kararmış ama yanmamıştı. Sonuç felaketti. Ateş şimdi de ormana yayılıyordu. Köşeye sıkışmışlardı ve söndürmeleri gerekiyordu. İniltiyle karışık bağırışmaları birbirine karışıyordu. Garip sesler çıkarıyorlar ve zihinlerini savuşturuyorlardı. Floja'nın bir çare aradığı belliydi. Kelimeleri telaşla ağzından döktü. Cadı, her zamanki gibi ortaya bir fikir sunmuştu. Bir kez daha umut içerisinde kafasını salladı. Sırt sırta döndüler. Avazı çıktığı kadar bağırdı. “Extinguish”


Spoiler:
 

_________________
symphony of buzzing.

~:
 

Mike&Hypatia:
 
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
Floja Feodora-Hypatia Menandros
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
 :: Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu :: Dördüncü Kat :: Tılsım Dersliği-
Buraya geçin: