AnasayfaSSSKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 Muggle Usulü

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Foren Alator

avatar

Mesaj Sayısı : 356
Kan Durumu : Melez
Rp Partneri : yok

MesajKonu: Muggle Usulü   C.tesi Şub. 25, 2012 5:54 pm

Foren Alator & Desmond FionnlaqhÇalar saatin sesiyle aniden uyanan seherbaz hışımla kapattı hemen sinir bozucu sesin kaynağını. Tiz bir ses çıkaran bu şeyden nefret ediyordu; ama onu iyi uyandırıyordu doğrusu. Gerçi içten içe küfretmeleri her gün daha yumuşak bir alarm sesi seçmesini söylüyordu; ama her gece yatağa başını yasladığında en iyisinin zaten devrede olduğunu düşünüyordu. Dağınık odasına kısaca göz attı. Dün gece çalıştığı dosyalar hala masasındaydı. Baykuşu Archer ise bir şey anlayacakmış gibi gözlerini oraya dikmişti. Şaşkın hayvan! Yüzüne su çarpma, kahvaltı etme işlemlerini yaptıktan ve güzelce giyindikten sonra şimdi dışarıdaydı. Bugün acaba heyecanlı bir şeyler olacak mıydı merak ediyordu genç büyücü. Malikanenin sınırlarına çıktıktan sonra onu izleyen birileri var mı diye etrafa bakındı. Etraf tenha, her yer sessizdi. Zaten bu doğayla iç içe yerde kim onları bulabilirdi ki? Buranın adresini verse bile zorlukla buluyorlardı. Savunulması kolay bir kale gibiydi bu yer. Asırlardan beri de böyle gelip gitmişti. Alator ailesi karanlık zamanda büyücülerle savaşırken de bu ev onların sığınağı olmuş her türlü beladan korumuştu. Şimdi de Foren’i koruyordu sadık yadigar!

Malikaneye minnet dolu bir bakış attıktan sonra gideceği yeri gözlerinin önünde canlandırdı. Cisimlenmenin ana kuralı olan bu rituel sırasında oraya gitmeyi öylesine çok istedi ki bu etrafındaki dönüşe yansıdı. Ruhu ve kasları ahenkle dans ederken dönüş tamamlandı ve vücudu kısacık süren baskılamanın ardından bakanlığın tenha bir sokağında belirmişti. Oldukça kolay! Eskiden zorlanırdı bu işi yaparken; ama şimdi bir çok şey ona basit geliyordu. Gerçi bir keresinde yaptığı septirme yüzünden bir hafta Mungo’da kalmıştı. O günleri anımsayarak gülümseyen adam yavaş adımlarla bakanlığa doğru ilerlemeye başladı. Çektiği acıların fazla olmasına rağmen geçmişi anarken bir gülümsenin dudaklarına oturması ne tuhaftı oysa. Bakanlıktan içeriye girdiğinde ciddiyet yine ruhuna oturdu. Koşuşturma ve hareket hiçbir zaman eksik olmamıştı burada. Üstelik seherbaz bürolarında insanların bu enerjisi daha fazlaydı. Gelen notların fazlalığı insanı kimi zaman boğar, havada uçuşan sorular başlara ince bir ağrının saplanmasına yol açabilirdi.

Kendi ofisine geldiğinde her şeyi bıraktığı gibi buldu. Harita üzerinde raptiye yapıştırılmış yerler, bazı notlar, insanın kafasını karıştıran gazete küpürleri hemen hemen her şeyi bulmak mümkündü burada. Dün gece yarım bıraktığı dosyanın başına geçtiğinde kaşları çatılmış zihninde dönen tilkiler eşliğinde peşinde olduğu bu hergelenin nerede olduğunu çözmeye çalışıyordu. Bu herif uluslar arası bir kaçak olmasının yanı sıra işlediği cinayetler pek çok insanın kanını donduracak cinsten şeytaniydi. Ritüelleri sevdiği gayet açıktı. Peşine düşüldüğündeyse çoktan kaybolmuş oluyordu. Şu ana kadar Brezilya, İsveç, Arnavutluk, Danimarka gibi yerlerde görülmüş ve iki ay önce izini kaybettirmişti. Kim bilir hangi cehenneme girmişti aşağılık herif. Öldürülen insanların fotoğraflarına baktı. Kimisi genç bir çoğu mutlu bir yaşam sürüyordu. Ne hakla onların kanları kurutulmuştu? Hangi güç ruhların bu dünyadan göçmesine izin verebilirdi ki? İlahlığı oynayan bu sapkın kişi her kimse gereken cezayı almalıydı. Onun acı çekişini görmekten bahsetmiyordu. Zaten ilkeleri buna tersti. Gerçi onu görünce sağlam bir yumruk geçirmek istiyordu bunun ortasına. Herhalde bu kadarını yapabilirdi.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Desmond Fionnlaqh

avatar

Mesaj Sayısı : 90
Kan Durumu : Safkan.
Rp Partneri : Yok.

MesajKonu: Geri: Muggle Usulü   C.tesi Şub. 25, 2012 7:30 pm

Güneşin odaya ışımasıyla açtı hantallaşan gözlerini. Koyu kahverengi gözleri aynı yatağı paylaştığı kadını birkaç dakika izledi. Antika saatinden gelen tırmalayıcı sesle sarsıldı kulakları ve saniyeler içerisinde kapattı alarmı. Parmaklarında hissettiği metalimsi cismi sıkıca kavradı ve ardına kadar açılmış pencereden dışarıya fırlattı. Yanındaki kadın tek gecelik aşklarından olsa gerek pek umursamayarak yataktan kalktı. Avına yaklaşan bir yılan gibi sessiz davranarak üstünü giyindi. Kuru temizlemeden geçen akşam gelen hiç el değmemiş takım elbisesinin kendine uğur getireceğini düşünerek yatak odasından ayrıldı. Yalnız yaşayan bir adamın ihtiyacından fazlasını karşılayabilecek mutfağına gitti ve dolabın üzerinde yapışık halde bulunan not kağıtlarından birini aldı. Tezgahın üzerine özensizce bırakılmış kalemi parmaklarının arasına aldı ve küçük bir not yazdı. " Uzun bir iş seyahatine çıkacağım. Döndüğünde burada olursan görüşürüz. " Suratına sinsi bir gülümseme yerleşti ve burda olmayacağını bildiği için gönül rahatlığıyla evden çıktı.

Dışarı da esen kuvvetli rüzgâr her daim o gün yaşananlara işaretti gizemli büyücü için. Güneşi ardına alan kara bulutlar hızla dönen atmosfere kaptırmıştı kendilerini. Yağmurun yağması kaçınılmazdı. Ahmak ıslatandan olsa gerek birden bire ortaya çıkan bu yağmur. Yağmura kalmamak için büyücülere has, inanılması zor olan büyüyü kullandı. Uzun, ince bedeni küçük bir fanusa kapanırcasına daraldı, şeklini kaybetti. Yeniden doğmuş hissine kapıldı ve gözlerini bakanlığın ona tahsis ettiği odada açtı. Masasına yığılmış iç içe olan dosyaları görünce şaşkınlığını gizleyemedi. Esrar dairesi başkanı mevkisi belgelerle uğraşacak, boş şeylerle ilgilenecek bir rütbe değildi. Antika ancak; yenilenmiş masasına doğru birkaç adım attı. Üst üste yığılmış dosyalara dikti gözünü ve tedirginlik duymadan bir çırpıda hepsini kapıya doğru savurdu. O kadar dosyanın içinden, masasında sadece bir tanesi kalmıştı. Dosyanın üzerine kondurulmuş bakan mührü onu fırlatmasına engel olmuştu.

Ellerinin arasına aldı dosyayı ve kapağını aralayarak içine göz atmaya başladı. Esrar dairesi bünyesinde gizlenen bir küreden bahsediliyordu parşömende. Küreye dair anıları geldi aklına. Esrar dairesinde çalışırken önüne sunulmuş en zor görevdi. Onun yakınında büyü yapmak kütüphanede küfür etmek gibi bir şeydi. Küre, bağlandığı büyücüden koparılmaya çalışıldığı anda sahibine haber verirdi. Onu kendisine bağladığı an sahibinin zihninde canlanırdı. Bu yüzden bir muggle gibi büyüsüz ele geçirmek gerekirdi küreyi. Küre eski sahibi tarafından tekrar çalınmıştı dosyadaki bilgilere göre. Gençliğinde ele geçirdiği bu küreyi yeniden alabileceğini düşünmüştü. Ancak bu görevde eski dostu Foren'in yardımına ihtiyacı vardı. Her ikisi de çaylakken gönderilmişti bu zorlu göreve. Zihnini kaplayan düşüncelerden sıyrıldı ve tedirgin ses tonuyla bağırdı. " Bana hemen Foren'i çağırın. " Çalışanlardan birinin, bölüm başkanının gazabına uğramamak adına bunu yapacağını düşünerek beklemeye koyuldu.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Foren Alator

avatar

Mesaj Sayısı : 356
Kan Durumu : Melez
Rp Partneri : yok

MesajKonu: Geri: Muggle Usulü   Ptsi Şub. 27, 2012 6:31 pm

Kapıdan içeriye giren büyücüye merakla bakarken gözleri ona kilitlenmişti. Peşinde koştuğu tüm büyücüler zihninde koştururken önünde bir şeyler söyleyen adama dikkat etmemişti bakışlarının üzerinde olmasına rağmen. Hepsiyle ilgili türlü türlü düşünceler bir yumak oluşturmuş ona ne yapacağını fısıldarken içine girmiş olduğu bu dalgınlık gayet normaldi. Genç görünümlü toy bir yapıya sahip olduğu belli olan büyücü önünde tedirginlikle dikilirken aniden zihninde girmiş olduğu girdaptan çıkıp sarışın adamı ilk kez görüyormuş gibi baktı ona. Aslında yüzüne az çok aşinaydı. Desmond’un stajerlerinden biri olmalıydı değil mi ya da esrar dairesine mi bağlılardı demeliydi? Ne olduğunun bir önemi yoktu aslında. “ Ne demiştin? “ Sorusu tüy gibi titrek duran büyücünün üzerinde korkutucu etki bırakmıştı herhalde. Bu nedenle tedirgin olan adam yutkunarak konuştu. “ Esrar dairesi başkanı sizi görmek istiyor efendim. “ Kaşları bir hayret belirtisiyle birlikte yukarı doğru kalktı. Kendisi mi çağırıyordu. Acaba durum neydi? Önemli bir mevzu muydu? Ne olduğunun bir önemi yoktu aslında. Adamın yanına gitmeden bir şey öğrenemeyecekti. Elindeki dosyayı yavaşça masaya bırakırken aklında hala yapması gereken işleri vardı. Kağıt parçaları narin bir ses çıkarak masanın üzerine konduğunu belirttiğinde yaslandığı yerden doğruldu. “ Gidelim. “

Yine bakanlığın o bilindik curcunasına karıştığında vücudunda bir sıkıntının yükseldiğini hissediyordu. Bu kadar kalabalıktan hoşlandığı pek söylenemezdi doğrusu. İnsanlarla ilişkileri her zaman iyi olmuştu seherbazın; ama insan topluluklarının oluşturduğu aşırı kalabalıkları sürekli; gereksiz ve ruha baskılayıcı bir unsur olarak görmekteydi. Bir seherbazın bürosunun önünden geçerken adamın başını kağıtlara gömmüş delirmenin eşiğine gelmiş olduğunu gördü. Anlayabiliyordu onu. Kendisi de uykusuz gecelerde çözemediği olaylar zincirinin ortasında delilik sınırının üzerinde az at koşturmamıştı. Çoğu sefer de sinir küpü olmuş olarak dönmüştü. Sonunda odaya geldiğinde içeri girdi ve az çok tanıdığı bakanlık üyesi görüş alanına girdi. Desmond ile arası her zaman belli bir saygı çerçevesi içinde yürümüştü. Ne çok iyi ne çok kötü! Her zaman belli bir denge ar olmuştu. “ Beni görmek istemişsiniz bir sorun mu var ? “
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
Muggle Usulü
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
 :: Şehirler :: Roma-
Buraya geçin: