AnasayfaSSSKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 Tozlu Raflar Arasındaki Gürültü.

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Kelvin Creighton
Ravenclaw V. Sınıf
Ravenclaw V. Sınıf
avatar

Mesaj Sayısı : 19
Kan Durumu : Safkan.
Yaş : 23

MesajKonu: Tozlu Raflar Arasındaki Gürültü.   Perş. Haz. 28, 2012 8:25 pm

& &
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Raymond Lawrance
Ravenclaw VI. Sınıf
Ravenclaw VI. Sınıf
avatar

Mesaj Sayısı : 167
Kan Durumu : Yüksek.
Rp Partneri : ....
Yaş : 27

MesajKonu: Geri: Tozlu Raflar Arasındaki Gürültü.   Perş. Haz. 28, 2012 8:31 pm

  Tozlu sayfalarla kaplı kalın kitabı masaya koyduğunda zerrecikler sağa sola kaçışmışlar, Raymond’un hapşırmasına neden olmuşlardı. Hızla soluk vererek kitabın üzerindeki birikintiyi arındırmıştı. Ailesinin geçmişte neler yaptığını, nasıl bir aile sırrına sahip olduğunu öğrenmek için en iyi yer kütüphaneydi. Dedesinin yaptığı çalışmaları daha detaylı bir biçimde, başka birinin ağzından okumak oldukça iyi gelecekti, genç büyücüye. Bir şeylerin ters gittiğini düşünmeye başlaması, bazı konuları irdeleyip, sorgulama yoluna gitmesini sağlamıştı. Kitabı okurken bir yandan da not almayı ihmal etmiyordu. Kütüphanenin sessiz olması zihnini daha iyi odaklamasını sağlıyordu. Yakın çevrede yükselen tek ses tüy kaleminin çıkardığı cızırtı sesiydi. Dedesi düşündüğünden daha etkili bir büyücü olduğunu görmesi, bir gün kendisinin de öyle olabileceği korkusuna kapılmıştı birden. Ruhunun derinliklerinde sakladığı sırrını hiçbir zaman ortaya çıkarmayacak düşüncesinde olsa da son günlerde kendisini kontrol etmekte zorluk çekiyordu. Duyduğu merak hissi tüm damarlarında dolaşarak bedenini esir alıyor, yapmaması gereken şeyler yapıyordu. Bu sırrını hiç kimseye söylememiş olması kendisini kapana sıkışıp kalan yavru kedi olarak görüyordu. Çıkış yolu aramak için harcadığı her adım kendisine zarar olarak dönüyordu. Bu ızdırap dah ne kadar sürecekti böyle?

Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kelvin Creighton
Ravenclaw V. Sınıf
Ravenclaw V. Sınıf
avatar

Mesaj Sayısı : 19
Kan Durumu : Safkan.
Yaş : 23

MesajKonu: Geri: Tozlu Raflar Arasındaki Gürültü.   Cuma Haz. 29, 2012 8:09 pm

“Hemen kalkmazsan seni donuna kadar sulayacağım! Görmek ister misin?”

Ravenclaw binasının yatakhanesi, o ana kadar sessizliğini koruyor olmasına rağmen, mavi renklerin ağır bastığı oda da artık Kelvin’in ses yankı buluyordu. Genç büyücünün asası elinde ve karşısındaki hedef için gayet uygun pozisyonda, yalnızca büyülü kelimeleri bekliyordu. Yatağında hâlâ uykusuna devam etmeye dair umutlarını beslemeye devam etmekte gibi görünen Raymond ise bir gözü açık, bir gözü kapalı bir biçimde, galiba oldukça öfkelenmiş bir şekilde kendisine bakmaya çabalıyordu. Büyücü, bundan etkilendiğini elbette söylemezdi. Zaten elinde asası ve haylaz bakışıyla gayet kararlı ve uygulamaya geçmeye hazır görünüyordu. Öyle de oldu; asasından önce birkaç su damlası, ardından etkili bir su kütlesi yatağa doğru ilerledi. Genç dostunun sırılsıklam olduğunu biliyordu, ancak ne oluşan o tabloya, ne de o tablonun ne kadar komik olduğuna göz atabildi. O an yapması gereken tek şeyi yapıyordu; topukluyordu!

Öğleden Sonra.

“Boşuna uğraşma Pyotr, bu tiple bu kadar dostum.”

Büyük salondaki tüm o gürültünün içinde, sesinin yeterli düzeye ulaşıp ulaşmadığını bilmese de, elinden geldiğince sırıtmaya çalışıyordu, zira saçlarına bir şekil verme çabasında ulan Pyotr’un durumu oldukça komikti. Fakat bu manzara böyle devam edemezdi, iki büyücü de ilgilendiren bir işleri vardı. En azından Kelvin öyle olduğunu düşünüyordu. Neyi araştıracaklarını bilmedikleri bir konuda, kütüphanede yapacakları bir araştırma vardı ve bu düşüncenin aslında oldukça tuhaf olduğuna belirgin bir şekilde inanmaya, olayı merak etmeye başlıyordu. Bu merakı daha uzun bir süre kendini gizleyemezdi, sonucunda da Pyotr’un koluna dokunarak hareketlendi ve kütüphaneye doğru ilerledi. Güne ıslanarak başlamasını sağladığı Raymond zaten orada olmalıydı, genç büyücü zaten sabahtan bu yana ortalarda görünmüyordu. Ve beklediği gibi de oldu, büyücü kütüphanede öylece oturuyor, işin ilginci herhangi bir kitapla da ilgilenmiyordu. Hafifçe gülümseyerek ve dostunun sırtına vurarak yanına oturdu. “Sence de bir şeyler öğrenmek için önce bir kitap açmak gerekmiyor mu?”
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Pyotr Romochka
Gryffindor V. Sınıf
Gryffindor V. Sınıf
avatar

Mesaj Sayısı : 327
Kan Durumu : melez
Rp Partneri : Loria Autumn
Özel Yetenek : Zihinfendar
Yaş : 27

MesajKonu: Geri: Tozlu Raflar Arasındaki Gürültü.   Cuma Haz. 29, 2012 8:25 pm

Büyük salon her zamanki gürültüsü içinde insanı hapsederken genç büyücü sıkılganlıkla saçlarıyla oynuyordu. Aslında can sıkıntısını giderecek şeyler önündeydi. Çapkın ruhu önünden geçmekte olan iki kıza yöneldiğinde onlar da kendisine bakmıştı. Biri halinden hoşnut görünse de diğerindeki yüz ifadesi sanki senin derini yüzerim der gibiydi. Elinde olmadan gülümsedi Pyotr. Çapkınlık özünde varsa kendisi ne yapabilirdi ki? Kendi kendine mırıldandığı birkaç kelime Rusçaya eşlik edercesine yanında biten haylaz arkadaşına baktı büyücü. “ Her zamanki gibi yanlış anlıyorsun dostum. Sanırım biraz algılarını açman gerek. “ Rus aksanıyla konuştuğu İngilizcesinin ardından adamın hareketlerine bakarak bugünkü işlerini hatırladı Pyotr. Nasıl da unutmuştu bunu? Raymond’a kütüphanede bir araştırma konusunda yardım edeceklerine dair söz vermişlerdi. Tembel tembel önündekini izlerken bugün aslında hiçbir iş yapmak istemiyordu. Eğer söz vermiş ve yardıma gereksinimi olanlar çok sevdiği arkadaşları olmasaydı şimdi yatağında mışıl mışıl uyuyor olurdu herhalde. Sonunda kitapların olduğu dünyaya gelmişlerdi ve Raymond tek başına düşüncelere dalmış gibi oturmaktaydı öylece. “ Boş boş oturma toplantısını gölün yanında yapabiliriz dostlar! “ Ağzı kulaklarına vararak gülümsemiş hemen ardından da arkadaşının omzunu sıkmıştı dostça. Bu arada yakınlardaki bir masada çalışan bir gryffindorlu kız gördüğünde çapkın sırıtışıyla birlikte ona takılmıştı gözleri. Herhalde arsız ruhu hiçbir zaman uslanmayacaktı.


Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Raymond Lawrance
Ravenclaw VI. Sınıf
Ravenclaw VI. Sınıf
avatar

Mesaj Sayısı : 167
Kan Durumu : Yüksek.
Rp Partneri : ....
Yaş : 27

MesajKonu: Geri: Tozlu Raflar Arasındaki Gürültü.   Cuma Haz. 29, 2012 9:21 pm


  Mürekkebi silinmeye yüz tutmuş sayfaları büyük bir özenlilik ile çevirirken satırları bir bir zihnine kazıyordu, aklı allak bulak olan genç büyücü. Sararmış sayfalar birbirini kovalarken birden durdu Raymond. Gözleri son okuduğu kelimede kalakalmıştı; Capitolino… Bu ismi daha önce de duymuştu. Yıllar önce, dedesi hayattayken onun ağzından işitmişti bu sözü. Sıkıcı bir yaz akşamında çalışma odasında bulunan dedesi, siyahlara bürünmüş yüzünü görememiş olan bir adamla konuşurken, söylediklerine kulak misafiri olmuştu. O zamanlar neyin ne olduğunu kavrayamayacak kadar küçük olması nedeniyle bu olayı dikkat etmemişti ancak yıllar sonra bu anıyı hatırlayabildiğine şükür etmeliydi. Belki de bu isim Raymond’un zihninde bulunan milyonlarca soruya yanıt olabilirdi.

  Kısa bir süre okumaya ara verdiğinde kitabın kapağını kapatarak düşünmeye başlamıştı. Elinde tuttuğu tüy kalemini azad etmeden önce kağıdın üzerine kocaman harflerle tek bir söz yazmıştı; Capitolino. Bu ismi daha detaylı incelemek için evdeki kitaplardan yararlanabileceğini umut ediyordu. Burada bununla ilgili bir şey bulamayacağını biliyordu. Çünkü bu isim bir tarikata aitti. Varlığı kanıtlanamamış ancak ismi dilden dile aktarılarak nüfuzunu arttırmıştı. Dedesi kim için ve ne için çalıştığını bir türlü kestiremiyordu. Bir gün aydınlık için çalışmış diğer gün karanlık için büyü savurmuştu. Ne yaptığını kestirmek doğrusu hiç de kolay değildi. Sağ elini saçlarının arasında gezdirdiğinde kulağına tanıdık bir ses çalınmıştı.

  Gözlerini sese doğru çevirdiğinde Kelvin ve Pyotr’ın sorgulayıcı bakışlarına maruz kalmıştı. Tek bir söz etmeden sol kaşını kaldırarak ikiliye baktığında yüz ifadesinde ciddi bir hava vardı. Buraya boş boş oturup zaman öldürmeye gelmemiş aksine faydalı bilgiler bulmak için saatlerce kitap okumaya çalışmıştı. “Ah, tabi… Benim birini sırılsıklam yapacak kadar değerli anlarım yok ya da bir kızı kesecek kadar vaktim.” O sırada Kelvin’e pis bir bakış attığında Pyotr’ın yüzüne bakmasını bekledi bir süre ancak odaklandığı yerde takılıp kalmıştı. “Pyotr! Kızlar kaçmıyor ya!” ses tonu kütüphanede yankılanınca tüm gözler kendisine çevrilmişti. Durumdan hiç rahatsız olmadığını açıkça belirtmek için “Kendi işinize bakın!” tok sesi bir kez daha duyulduğunda yanında duran dostlarına baktı ve “Oturun.” dedi, sakinleşmeye çalışarak. “Biraz daha erken gelmeyi başarsaydınız, kitapları incelemede bana yardım edebilirdiniz.” Kısa bir nefes alışverişinden sonra not aldığı kağıdı arkadaşlarına uzattı. “Bu ismi daha önce duymuş muydunuz?” gözlerini ikisine odaklamış, verecekleri tepkiyi merak ediyordu.

Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kelvin Creighton
Ravenclaw V. Sınıf
Ravenclaw V. Sınıf
avatar

Mesaj Sayısı : 19
Kan Durumu : Safkan.
Yaş : 23

MesajKonu: Geri: Tozlu Raflar Arasındaki Gürültü.   C.tesi Haz. 30, 2012 6:20 pm

Bir kâğıt parçası, bir kelime, insanı ne kadar etkileyebilirdi? Ruh halini bir anda ne kadar değiştirebilirdi? Capitolino… Bu kelime hakkında aslında kesin olarak yeterli bilgiye sahip olmasa da, gerçek olduğuna inandığı birtakım söylentilerin korkunçluğu, yüz hatlarına belirgin biçimde şokun yansımasına neden olmuştu. Kütüphaneye gelirken farklı bir ortam bulanacağını düşünmüştü. Beklediğinin olmadığı ise apaçık ortadaydı. Kara gözleri iki dostunun üzerinde sırayla dolanırken, söyleyecek bir şey bulmaya çabalıyordu, zira böyle ciddi meseleler hakkında yorum yapmakta becerikli değildi. Bir süre bekledi, uzun ve geniş kitaplıkların arasında dolanırken rastgele bir kitap aldı, niye yaptığını bilmeyerek. Kitabı masaya koyduğunda büyük bir toz kütlesi havalandı. Masaya oturduğunda, ellerini bu tozlu kitabın üzerinde birleştirerek, dudaklarını araladı.

“Birkaç söylenti, o kadar…” Sözlerinin ardından ortam yeniden bariz bir sessizliğe büründü. Bu üçlünün bir araya geldiğinde, böylesine ciddi bir ortamda bulunması hiçte gerçekçi görünmüyordu. Bu yüzden bir şeyler yapmalı diye düşündü, gerginliğin ve ciddiyetin kimseye bir faydası olamazdı. “Hem sen bu işlerle niye ilgileniyorsun bakalım? Geleceğin kara büyücüsü mü geliyor yoksa?” Raymond’a hitaben konuşmuştu. Dudaklarını kapattıktan sonra da kısık bir kahkaha atmakla yetinmişti. Aynı şekilde Pyotr da sırıtıyor olmalıydı, öyle tahmin ediyordu. Ama bakışları doğrudan Raymond’a yoğunlaşmıştı. Çevrelerinden bazı seslerin geldiğini işitiyor gibiydi, hiçbiri etkili olmadı. O an için beklediği tek ses, genç dostuna aitti.


En son Kelvin Creighton tarafından C.tesi Haz. 30, 2012 7:15 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Pyotr Romochka
Gryffindor V. Sınıf
Gryffindor V. Sınıf
avatar

Mesaj Sayısı : 327
Kan Durumu : melez
Rp Partneri : Loria Autumn
Özel Yetenek : Zihinfendar
Yaş : 27

MesajKonu: Geri: Tozlu Raflar Arasındaki Gürültü.   C.tesi Haz. 30, 2012 6:43 pm

Raymond’un yüksek çıkan sesine karşılık genç büyücünün kaşları merakla çatıldı. Kütüphanenin ortasında rezil olma düşüncesi onu endişelendiremezdi. O daha beterlerini de yaşamıştı. Pyotr’u asıl düşündüren şey arkadaşını böylesine ciddileştirenin ne olabileceğiydi. Alttan almasını düşünerek ilk önce hiçbir şey söylemedi. İtaatkar bir şekilde sandalyelerden birine oturduğunda ciddi dostunun gösterdiği kağıda baktı. Capitolino! Bu isim kendisine nereden tanıdık geliyordu böyle? Düşün, Pyotr düşün! Zihninin en ücra köşelerine gidebilmek için gözlerini kapayarak meditasyona dalar gibi birkaç saniye düşündü. Aklının karanlık diyarlarında kaybolurken bir yüz gözlerinin önüne geldi. İvan Romochka!Aniden gözlerinin önüne gelen yüzü hasret ve biraz derinlerinde kalmış bir öfkeyle andı. Babasına olan öfkesi en son girdiği karanlık sanatlar dersinden bu yana biraz olsun azalmıştı. Fakat hala belli şeylere tepkiliydi. Babası kendisine bu örgütten bahsetmişti. Sert mizacı masal anlatır gibi bir havaya girdiğinde onu merakla dinlemişti hep. Kimi zaman aydınlığın kılıcıyla savaşmışlar, bazense karanlığın bataklığına saplanmışlardı. Amaçları ne şuana kadar hiç bilinmemişti. Sürekli kafalarda soru işareti bırakmış örgüt ortadan kaybolmakta da ustaydı. Gözlerini tekrar araladı büyücü. Ortada nasıl bir tuhaflık dönüyordu bilmiyordu; ama arkadaşının peşinde olduğu şeyin güvenli olduğunu sanmıyordu. “ Sadece hikayeler! “ Sesi meraklı çıkmıştı aynı zamanda. Gözlerini kısmış Raymond’a bakarken Kelvin’in esprisine zoraki de olsa gülümsemişti.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Raymond Lawrance
Ravenclaw VI. Sınıf
Ravenclaw VI. Sınıf
avatar

Mesaj Sayısı : 167
Kan Durumu : Yüksek.
Rp Partneri : ....
Yaş : 27

MesajKonu: Geri: Tozlu Raflar Arasındaki Gürültü.   Ptsi Tem. 02, 2012 11:36 am

  Tam da düşündüğü gibiydi; tarikat hakkında fazla bilgiye sahip değillerdi. Aslında bakarsanız hiç bilgi sahibi değillerdi. Raymond bu bilgi açlığını gidermek için büyük bir çaba harcayacağına emindi. Ancak bunu Hogwarts’ın kalın duvarları arasında yapamazdı. Bilgiye ulaşması için önce eve gitmeliydi. Fakat bu şu anlık imkânsız gibi görünüyordu. Tatile daha birkaç hafta vardı. “Peki tamam. Capitolino’nun gerçekliğini gözlerinizin önüne sereceğim ancak bunu burada yapamam. Tatil zamanını bekleyin.” Diyerek kendisine kitlenmiş gözlere baktı.

  “Kara büyücü geldiği yok ama senin kafana birazdan 54683 sayfalık bir kitap geleceği kesin.” Asasını parmaklarıyla kavradığında kitapları havalandırmıştı. “Ne dersin Kelvin sence onları bırakmalı mıyım? Bak gelen bir şeyler var!” diyerek büyüyü kesmiş havada birkaç salise duran kitaplar ardı ardına meteor gibi düşmeye başlamıştı. Her bir kitap masaya saplandığında güm sesleri tüm kütüphanede yankılanıyordu. Sessizliğe alışmış olan bu yer bu ses karşısında irkildiği aşikârdı. “Sana söylemiştim, gelen bir şeyler var!” kahkahası yankılanırken gözleri Pyotr’ye kaydı. “Sen neye gülüyorsun. Aquamenti!" Sular asadan çıkarak Pyotr’i ıslatmakta olduğunu görünce bir kez daha kahkaha krizi geçirmişti. İşte bu kadardı; üç kafadar bir araya gelince ciddiyetlikten eser kalmıyordu. Bir an önce buradan tüymeliydi yoksa iki deliyle baş başa kalacaktı. Yerinden kalkmak için hareketlendiğinde dostlarının kendisine yakaladığına emindi…

Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
Tozlu Raflar Arasındaki Gürültü.
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Ben 10 Sırrını Çözdüm!! %100 Doğru
» çökmüş deve bunudamı çoban yaptı

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
 :: Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu :: Birinci Kat :: Kütüphane-
Buraya geçin: