AnasayfaSSSKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 Cornelius Dante Lee-Jean Baptiste Curtis

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Veronica Deangelo
Tılsım Profesörü, Hufflepuff Bina Sorumlusu
Tılsım Profesörü, Hufflepuff Bina Sorumlusu
avatar

Mesaj Sayısı : 386
Kan Durumu : Fani şeyler bunlar.

MesajKonu: Cornelius Dante Lee-Jean Baptiste Curtis   Perş. Haz. 28, 2012 12:52 pm

Olay Örgüsü: Profesör kendisini tanıtan kısa ve pek de dost canlısı olmayan bir konuşma yapıyor; tavırları son derece enerjik. Beklemeye tahammülü yokmuş gibi görünüyor. Bir an önce derse geçmek istediği belli. Konuyla ilgili hızlıca teorik bilgi verip, sınıf listelerinden rastgele çiftler belirliyor ve sınıfı eşlere ayırıyor. Bu pürüzler hallolduğunda asasını şöyle bir sallayıp sınıfın tam ortasında bir karadelik belirmesini sağlıyor. Karşı tarafta görünen şey yalnızca boşluk.
Bilgilendirme: İlk rpleriniz dersin başlangıcı ve eşlere ayrılmanızla ilgili olacak. Ardından sırayla karadeliğe adım atacaksınız. Mide bulandırıcı bir yolculuktan sonra birazdan betimleyeceğim alana çıkacaksınız. Burada çeşitli tehlikeler çıkacak karşınıza ve bu tehlikeler tek başınıza alt edebileceğiniz kadar kolay olmayacak. Ekip çalışması yapacaksınız. Yani ders, eski tılsım bilgilerinizi de kapsayacak. Ancak finalde birbirinize dersimizin konusu olan hayalbozan büyüsünü uygulamanız gerekecek. Dersteki başarınızı büyük oranda etkileyecek olan şey bu büyünün başarısı olacak.
İşleyiş: Her ikiniz de giriş rplerinizi yazdıktan sonra ben mekan betimlemesini yollayacağım. Bundan sonrası benim direktiflerim doğrultusunda ilerleyecek. Tabi başarılı olup olmadığınızı yazmayacaksınız. Eğer takıldığınız bir yer olursa pmle ulaşabilirsiniz.
Teorik Bilgi: “Imacinatio Distrupta” hayalbozan büyüsü yapmak için kullanacağınız büyülü sözler.

_________________
Çok hızlı silah çekerim! (Ha, bir de tehlikeliyim. Elimdeki de saçma sapan bir şey değil zaten.):
 
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Cornelius Dante Lee
Ravenclaw V. Sınıf
Ravenclaw V. Sınıf
avatar

Mesaj Sayısı : 358
Kan Durumu : Safkan.
Rp Partneri : Javier Greshnik.
Özel Yetenek : Meta.
Yaş : 23

MesajKonu: Geri: Cornelius Dante Lee-Jean Baptiste Curtis   Ptsi Tem. 02, 2012 5:49 am

  Gözlerini isteksiz bir şekilde açtığından karşıdaki yatakta yatana Bjorn’u gördü. Sanki rüyasında mutlu bir şeyler görüyormuş gibi gülümsüyordu. Onun o halini görünce sevinen Corn, gözlerini en yakın arkadaşının abisinden ayırarak kafasını yanda duran saate çevirdi. Normal uyanma saatinden bir saat erken kalkmıştı! Bu gerçekten eziyet gibi geçecek sessiz bir saat demekti. Yatağından aşağıya kaydı ve her daim ilk işi olan yatağını düzeltmeyi yaptı. Evet, bir genç için en sıkıcı ve en önemsiz iş olsa da Cornelius için bu böyle değildi. Yatağını düzelttikten sonra parmak uçlarında elini yüzünü yıkamak için banyoya gitti. Yaptığı her harekette sessiz olmaya çalışıyor; Bjorn’u uyandırmamaya dikkat ediyordu. Oyalana oyalana yaptığı işlerin ardından bir saat geçmişti. Günün ilk dersi olan Tılsım’a hazırlanmak için kitaplarını hazırlamış, Bjorn’u da tam kalkma saatinde uyandırmıştı. Çok hamarat olmakla övünüp duruyordu kendince. Bu da onun kusuru olsun artık!

  Tılsım Dersliği’ne gitmek için dört kat aşağı inmek zorunda kalan Cornelius, Bjorn’un bu derse girip girmeyeceğini bilmiyordu bile. Tek başına odadan çıkmış dersliğe ilerlerken bulmuştu kendini. Tek temennisi Bjorn, derse katılacaksa geç kalmamasıydı. Sevdiği insanların azar işitmesini hiç istemiyordu. Sanki kendi azar işitmiş gibi geliyordu ona. Dersliğin kapısına geldiğinde hiç tereddüt etmeden içeriye girdi. Bu sınıfa daha ilk gelişi olmasına rağmen hiç de ilk gelişiymiş gibi davranmıyordu. Gayet rahat ve ortama uyum sağlamış biri gibi davranıyor etraftakilerle sohbete giriyordu. Bunu daha önce yaptığı görülmemiş bir şeydi. Kıyamet mi kopacaktı ne?!

  Sınıftaki konuşmalardan rahatsız olmaya başlayan profesör, dersin başladığını belirtti. İlk önce her zaman yapıldığı gibi -yeniler de olduğu için- adını söyleyerek başladı profesör. Ad söyleme seremonisi bittikten sonra bugünkü ders ile ilgili bilgiler vermeye başladı. Dersi çok dikkatli bir şekilde dinleyen Cornelius, gözlerini bir an olsun kırpmamaya özen gösteriyor gözlerini profesörden ayırmıyordu. Bugünün konusuyla ilgili bilgileri aldıktan sonra profesör herkesi eşleyeceğini söyleyince sınıfta bir homurdanma aldı başını gitti. ‘Etrafta tanıdık yüz var mı?’ diye etrafına bakmaya başladı Cornelius. Fakat pek de tanıdık insan yoktu. “Şanslıysam eşim iyi biri çıkar.” diye içinden geçirmeden edemedi. Profesörün eliyle Cornelius’u işaret etmesiyle Corn’un vücudunu ateş kapladı adeta. Sonra sol eliyle de başka bir olanı işaret etti ve Corn biriyle eşlenmiş oldu. Eşi olan çocuğun Ravenclaw’dan olduğunu biliyordu. Ravenclaw Salonu’nda otururken görmüştü onu. Bu da iyiye işaretti zaten. Memnuniyetini göstermek için karşısında duran eşine gülümsedi ve onun yanına doğru yürüdü. Eşinin yanına geldiğinde profesörün herkesi eşlemeyi bitirmesini beklediler.

  Cornelius #4080BF
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://cookieandmilkshake.tumblr.com/
Jean Baptiste Curtis
Ravenclaw V. Sınıf
Ravenclaw V. Sınıf
avatar

Mesaj Sayısı : 83
Kan Durumu : Melez
Rp Partneri : kartallar yalnız uçar derler, ona bakarsan yalnızlık Tanrıya mahsus da diyorlar.
Özel Yetenek : Animagus, kartal.
Yaş : 24

MesajKonu: Geri: Cornelius Dante Lee-Jean Baptiste Curtis   Ptsi Tem. 02, 2012 12:08 pm

Sınıfa öğrenciler yenileyin gelmeye başlamışlardı.Gelenler aralarında yüksek sesle hararetli konşmalara tutuluş, Jean Baptiste bu konuşmaların konusunu bile merak etmeden gözlerini karşıdaki duvara sabitlemiş öylece sırasına dayanıp beklemeye koyulmuştu. sınıf yavaş yavaş dolmaya devam etti. Kimisi yalnız kimi çiftler kimi si ise sürüler halinde gelince hemen her öğrencinin burada olduğu anlaşılmıştı. Zaten dersin başlamasına çok bir zaman kaldığını düşünmeyen Jean'ın, az sonra profesörü görünce öngörüsü doğru çıkmıştı

Jean, istifini hala bozmadı. Neden duvara öylece baktığını bilmiyordu. Etraf iyice sessizleştiğinde herkes profesörün sesini algıladığına bile Jean kulağı profesörde ama gözleri hala duvarlardaki büyük taşları sayarcasına gezinmekteydi. Yine bir eşli uygulamalı derse içinden merhaba dedi. eski günlerin özlemini içeren derin bir iç geçirdi. Çantasını kullanmayalı ne zaman olmuştu. Tabi akşamki kütüphaneden bir ton ağırlığında kitap taşıma seremonisini saymazsak...Jean profesörün onları eşleştirmesini sabır ve itinayla bekledi. Nihayetinde sıra ona gelince gözleri profesörün elini gördü ve diğerini. Takım arkadaşı yüzünde bir gülümsemeyle yanına geldiğinde aynı içtenlikle ona karşılık verdi. Eliyle saçlarını sola attıktan sonra profesörün seçme olayını bitirmesinin ardından sınıfın ortasına kara bir delik benzeri şeyi yapışını gördü. O şeye baktığında sadece karanlığın soyutlanmasını gördü. Çiftler sıra ile karadeliğe doğru gittiler. Hatırı sayılır derece az kişi kalmadan Jean ve takım arkadaşı da deliğe adım attılar. O andan itibaren tanıdık bir cisimlenme baskısı hissetti. Ama sonsuz sürecek gibi duran bir zaman dilimindeki bu baskı daha şiddetli gibiydi. Az sonra bu baskı geçmişti.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Veronica Deangelo
Tılsım Profesörü, Hufflepuff Bina Sorumlusu
Tılsım Profesörü, Hufflepuff Bina Sorumlusu
avatar

Mesaj Sayısı : 386
Kan Durumu : Fani şeyler bunlar.

MesajKonu: Geri: Cornelius Dante Lee-Jean Baptiste Curtis   Perş. Tem. 05, 2012 2:08 pm

"Kara delik, size yeni bir dünyanın kapılarını açacak. Burada eski tılsım bilgilerinizi de sınamamıza yardımcı olacak bir uygulama alanıyla karşılaşacaksınız. Her an ekip çalışması yapmanız gerekiyor. Tabi ki bu kontrolüm altında olan bir seyahat olacak. Eğer baş edemeyeceğiniz bir durum olursa kırmızı kıvılcımlar göndermeniz yeterli." Bu kısa bilgilendirmenin ardından profesör eliyle boşluğu gösteriyor. Çok hoşnut olmayacağınız bir yolculuk sonrası kendinizi yerde buluyorsunuz. Kendinize gelip etrafınıza göz atmaya fırsat bulduğunuzda bir mağaranın içinde olduğunuzu fark ediyorsunuz. Son derece karanlık, göz gözü görmüyor ve nemden dolayı tavandan damlayan suların sesini duyabiliyorsunuz ancak. Mağaranın içinde yol bulmaya çalışırken uzunca bir yürüyüşten sonra çıkışı keşfediyorsunuz. Ancak çıkış yıllardır kullanılmamış gibi görünüyor, kapanmış. Dışarıdan sızan ışığı görebiliyorsunuz ama çıkmanız mümkün değil gibi görünüyor. Buradan çıkmanız gerekiyor. İlk görevinizin ne olduğunu fark ediyorsunuz böylece: Mağaradan çıkmalısınız.

_________________
Çok hızlı silah çekerim! (Ha, bir de tehlikeliyim. Elimdeki de saçma sapan bir şey değil zaten.):
 
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Cornelius Dante Lee
Ravenclaw V. Sınıf
Ravenclaw V. Sınıf
avatar

Mesaj Sayısı : 358
Kan Durumu : Safkan.
Rp Partneri : Javier Greshnik.
Özel Yetenek : Meta.
Yaş : 23

MesajKonu: Geri: Cornelius Dante Lee-Jean Baptiste Curtis   Cuma Tem. 06, 2012 6:16 am

  Kara deliğin içine girdikten sonra bilimsel olarak formasyon geçirip başka boyutlara giymeleri gerekirdi. Fakat tam olarak olay böyle gerçekleşmeyince hevesi kırılan Cornelius, suratını asarak ayaklarını karanlığın içinde yere bastı. Karanlık demişken; burası neresiydi? Göz gözü görmüyordu ve tek duyulan ses su damlama sesiydi. Birden terlemeye başlayan Cornelius, bunun korkudan olduğunu düşündü; yalnız kalmıştı galiba. Fakat takım arkadaşının "Hey! Orada mısın?" diye seslenmesiyle içi rahatlamış olsa da terlemesi hala devam ediyordu. "Evet, buradayım." dedikten sonra asasını cebinden çıkartıp "Lumos!" diye fısıldadı. Asanın ucundaki mavi ışık topu sallana sallana etrafı aydınlatırken büyücüler birbirlerini buldular. Fakat ışık yalnız olmadıklarını kanıtlamıştı bu oldukları yerde: Tepede asılı duran en az yüz tane yarasa üstleri doğru uçmaya ve sesler çıkartmaya başlamışlardı. Ne olduğunu anlamayıp oldukları yerde eğilen büyücüler, kısa süre öyle kaldıktan sonra Jean asasını çıkardı ve "Cave İnmicium!" diye fısıldadı. Anında etraflarında bir koruma bölgesi oluştu ve üzerlerine doğru gelen yarasalar artık onlara çarpamıyordular. Yeniden karanlık olan bu yerde Cornelius, teşekkür eder gibi yanında çömelmiş olan Jean'a baktı. Parmaklarının arasındaki asayı havada sallayarak "Duro!" diye bağırdı. Bağırmanın nedeniyle yarasaların daha da delirmesini beklenirken böyle bir şey olmadı; büyü havada uçan tüm yarasaları taşa çevirmiş, teker teker yere düşmelerine neden olmuştu. Karanlıkta yere düşen nesneler düştükleri yerler kuruysa sert bir ses; düştükleri yerler tavandan damlayan suların birikintisiyle "şlap!" tarzında sesler çıkartıyordu. Neyse ki bir koruma duvarları vardı Jean ve Cornelius'un. Yoksa kafalarına gelen taştan yarasalar yaralanmalarına neden olabilirdi.

  Artık bir mağarada olduklarını anlayan Cornelius, yürüyerek bir çıkış bulmaya çalışırken "Hangi zihniyet bir mağaraya gönderir ki?" diye sitemde bulundu. Onu onaylar gibi kafasını sallayan Jean, uzun saatlerdir yürümenin verdiği yorgunluk ve mağaradaki nemden dolayı oluşan terden dolayı biraz dinlenmek istediğini dile getirdi. Arkadaşına hak veren Cornelius, biraz oturmanın kimseye zararı olmayacağını düşünerek asasının ucundaki ışıkla kendileri güvenli bir köşe buldular. Boş boş oturan iki genç bir asanın ışığında birbirlerine bakıyordular sadece. Konuşacak bir konu bile bulamıyordular. "Şey..." diye lafa başladı Jean; "...biz resmi olarak tanışmadık, değil mi?" Aslında genç büyücü haklıydı; Cornelius ve Jean resmi olarak tanışmamıştılar. Daha tanımadığı bir insana nasıl güvenebilirdi ki bir insan? "Haklısın. Her şey o kadar hızlı gelişti ki. Ve ben Cornelius. Ravenclaw V. Sınıf." çok samimi bir şekilde kirli elini Jean'e doğru uzatmıştı. "Ben de Jean...Jean Baptiste. Tanıştığıma memnun oldum." Cornelius'un o kirli elini sıkmaktan hiç çekinmeyen genç büyücü tanışma merasimi bitince artık kalkmaları gerektiğini söyledi. Aynı fikirler kalkan büyücüler kısa bir yol aldıktan sonra bir ışık parıltısı gördüler. Önce Cornelius'un asasından çıkan ışığın bir su birikintisinden yansıması sansalar da yaklaştıkça öyle olmadığını fark ettiler. Asasındaki ışığı söndüren Cornelius, ışık sıcak deliğin önüne elini koydu ve rüzgarı hissetmek istedi. Gerçekten de rüzgar vardı ve hızlıca esiyordu. Bu da dışarının açık bir alan olduğunu gösteriyordu. "Geri çekil Cornelius." diye direktif veren Jean, Cornelius'un çekilmesini bekledikten sonra asasıyla havada yarım ay çizerek "Bombarda!" diye bağırdı. Büyünün etkisiyle ışığın sızdığı duvar anında yıkıldı ve akabinde mağara sallanmaya başladı. Büyük bir patlama büyüsü olmasa da yaşlı mağarayı etkilemişti Jena'in büyüsü. Koşarak yıkıntıların üstünden kendilerini dışarı zor atan genç büyücüler artık mağarada değildiler.

  Cornelius #4080BF
  Jean #728FCE
HP Büyüleri İçin de Referans:
 
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://cookieandmilkshake.tumblr.com/
Jean Baptiste Curtis
Ravenclaw V. Sınıf
Ravenclaw V. Sınıf
avatar

Mesaj Sayısı : 83
Kan Durumu : Melez
Rp Partneri : kartallar yalnız uçar derler, ona bakarsan yalnızlık Tanrıya mahsus da diyorlar.
Özel Yetenek : Animagus, kartal.
Yaş : 24

MesajKonu: Geri: Cornelius Dante Lee-Jean Baptiste Curtis   Cuma Tem. 06, 2012 9:20 am

Jean profesörün direktiflerini dinlemişti ve kara deliğe kendisini teslim etmiş bir yolculuğa çıkmıştı. Gözlerini açtığında karanlık deliğe gerçekten de karanlık delik denmesinin sebebini gözlerine gelmeyen ışık demetlerinden anlamıştı; etraf zifiri karanlıktı. Bir süre yol yordam bulmaya çalışan Jean en nihayetinde takım arkadaşını bulduktan ve aradan çok süre geçmiş gibi olmadan karşılarında taş yığınıyla duraladılar. İçinde nedensiz cesaret bulan Jean taş yığınını yerle bir etmek için bir saniye bile beklememişti. Neden öylesine mantıksız bir şey yapmıştı ki. Bir daha ki hamlelerini düşüneceği üzerine kendisine yemin etti. Karanlık mağaranın içinde bekliyorlar karşılarına çıkan mekanın sindirmek için öylece bakıyorlardı.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
Cornelius Dante Lee-Jean Baptiste Curtis
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Cornelius Dante Lee - Valentine Marquesa

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
 :: Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu :: Dördüncü Kat :: Tılsım Dersliği-
Buraya geçin: