AnasayfaSSSKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 Buraya baslik ismi gelecek

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Valerie Champfleur
Gryffindor V. Sınıf
Gryffindor V. Sınıf
avatar

Mesaj Sayısı : 124
Kan Durumu : Duru

MesajKonu: Buraya baslik ismi gelecek   Çarş. Haz. 20, 2012 6:45 pm

  Uzun zamandır uyumak nedir bilmiyordu genç kadın, tıpkı uzun zamandır hayal kurmak nedir bilmediği gibi. En kötüsü de hayal kurmaktı, sanki tanrı bu özelliği insanlara ne kadar aciz olduğunu hissettirmek ve işkence edip cezalandırmak için vermişti. Küçük bir çocuğun mütevazı minicik bir hayalinin kime ne zararı olabilirdi ki? Bir kez daha annesini görmek istiyordu, sarılıp veda edebilmek. Bunun bir önemi yoktu, ne Tanrı için ne de diğer insanlar için. Zamanla beklentilerinden vaz geçmişti zaten. Gözlerini kapatıp kafasını salladı beynindekileri atmak için. Birden daha fazla yatakta kalamayacağını düşündü ve üzerindeki yorganı fırlatıp ayağa kalktı, kot pantolonunu, pembe kazağını ve beyaz converselerini geçirip sessizce dışar doğru yola koyuldu.

  Gölün kıyısına gelirken nereye gideceğini bilmiyordu, zaten her zaman aynı yere çıkmaz mıydı yolu? Çamurun üzerinden kısa yolu kullanmak için geçerken, ayakkabısını kirlettiği için kendi kendine küfür ediyordu. Sonunda çimlere ulaşmıştı. Nemli olmasına aldırmadan nazikce poposunu yeşilliğin üzerine yerleştirdi ve kafasını geri atıp gözlerini gök yüzüne dikti. Bir yıldız kocaman parlıyordu, bir diğeri ona meydan okurcasına parıltısını gösteriyor ve diğerleri elinden geldiğince onlara eşlik ediyorlardı. Bir tanesi yorulmuştu, durmadan güzelliğini ve parıltısını göstermekten sıkılmış ve yaşlanmış gibi kendini bıraktı boşluğun ellerine ve gökyüzünde bir yıldız daha eksildi.
  Gecenin karanlığına dalmışken ona doğru yaklaşan çıtırdamalar duydu ve hemen kulaklarını sivrileştirdi. Neydi o? Kurt mu? Tüyleri ürpermişti birden. Hızla ayağa fırladı ve asasını çıkardı. "Kim var orda?" Yaklaşan şey cevap olarak daha da hızlanıyordu. "Kim var dedim!"
  Karşısında bir silüet belirince hemen asasına sarıldı ve aklına gelen ilk büyüyü savurdu. "Avifors!"

  Not:
   
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Jack Scalia
Slytherin V. Sınıf
Slytherin V. Sınıf
avatar

Mesaj Sayısı : 22
Kan Durumu : Saf

MesajKonu: Geri: Buraya baslik ismi gelecek   Çarş. Haz. 20, 2012 7:45 pm

  Genç adam gözlerini bin yıllık bir rüyanın ardından aralayabilmişti. Refleksleri geç tepki vermişti sanki, anında doğrulmuş yatakhanenin rahatsız yatağında. Etrafına bakınmadan kırmızı gözlerini ovuşturmaya başladı Jack. Küçük bir iç çekiş, saatin kaç olduğundan habersiz? Sabah olmamış mıydı? Bir iç çekiş daha.... Üstüne ani bir yorgunluğun çöküşünü kucaklarcasına ağırlamıştı adamın genç vücudu. Yüzüne soğukluk, sıcaklık arasında kalmış utanmaz bir rüzgar esmişti. Gözlerini devirip karanlık odada yolunu bulmaya çalıştı. Saat'in kaç olduğu önemli değildi, bir kez uyandıysa haplara tek çözümdü. Horlamaların arasından geçip üstüne siyah olduğunu düşündüğü uzun kollu t-shirtini giydi, eşofmanvarimsi koyu renkliyi ise altına. Karanlığa lanet etti, ironikti. Yıldızları görmeliydi, kendisiyle ilgili bildiği en kesin şey kendi kendisiyle kalmaması gerektiğiydi. Jack düşünceleriyle boğuşmak konusunda iyi değildi. Bilinçaltı her zaman galip gelen tartışmalara girmekten bıkmak usanmak bilmeyen sorunlu bir lanetten başka bir şey değildi. Genç adam dağınık saçlarından, uykulu görüntüsünden bir haber nöbetçilerden çekinerek hareketen eden merdivenlere lanetlere okuyarak aşağıya inebildiğine sevinmişti. Çok genç olmasa gerek diye düşündü çocuk, güvenlik sıkılaştırılmamıştı. Ayrıca öğretmenlerin çoğuda uyanıktır diye tahmin ediyordu, yanan lambaları görmüştü.

  Ay, yarım ay? Sevinmişti, dolunaya tercih ederdi. Anılarıyla ilgili hiç bir unsuru sevmezdi Jack, geçmişini hatırlamaması için zihnine kurduğu duvarlar sapa sağlamdı, şimdilik. Kara Göl... Hafif puslu görüntüsünü hiç yitirmeyecekti burası, özeldi. Her zaman gittiği yere yavaş, tembel adımlar atıyordu genç adam, ellerini saçlarını düzeltmek için götürmüştü, ne var ki daha berbat bir hal aldığını anlaması mümkün değildi. Ayağına takılan dal parçacıklarını ezerek yoluna devam ediyordu ki bir ses? "Kim var orada?", güzel sayılabilecek korkmuş ince bir kız sesiydi bu. Soğukkanlılıkla sesin olduğu yere devam ederken sözlerini yenilemişti kız. Hızlanmıştı Jack, merak mıydı bu? Kızı görebileceği yakınlığa ulaştığı anda kız asasını sallayıp bir büyü yapmıştı ona, ne demişti? "Avifors". Tam ağzını açıp konuşmaya başlayacakken kolunu sıkan saatinin gevşediğini hissetti, gözlerine inanamadı! Kızın asasını gördüğü anda eline kendi asasını almıştı bile çocuk, asasını kaldırıp gök yüzüne çevirdi. Saati bir kuş olmuştu, bu lanet olası büyü yapmış olmalıydı. Kuşu hedef alıp, "Expelliarmus", amacı kuşun degesini bozmaktı fakat daha önce hiç bir hayvana büyü yapmadığından neyle karşılaşacağını bilmiyordu Jack. Yere düşmeye başlamıştı küçük kuş, ki Jack çevik bir hareketle tutabilmişti hayvanı. Yaralanmış veya ölmüştü, umurunda değildi, kuşun gagasının elini kanattığını bile fark edememişti. Sinirden köpürüyordu. Saat, normal bir saat değildi, ölen abisinden geriye kalan 2 şeyden birisiydi. Uyurken bile çıkarmadığı o saat, şimdi bu hiç tanımadığı sarışın kız tarafından kolundan çekip alınmıştı bu gerizekalı kuşa dönüşmüştü. Bir an asasını tekrar kaldırmak ve kızı tehtid etmek istemişti Jax ne var ki bu düşüncesinden vazgeçmişti. Gözlerinden ateş fışkırtarak, bıçak gibi keskin bir ses tonuyla konuşmaya başladı dişlerinin arasından " O saati bana geri vermezsen bu göle geldiğin halde çıkamayacaksın seni budala! Ne lanet olası ne yaptıysan düzelteceksin anlatabiliyor muyum? ". Asasını tutan eli gerilmiş, sıkılaşmıştı. Gözlerini kızın gözlerine dikmiş sert bir ifade takınmıştı.


Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Valerie Champfleur
Gryffindor V. Sınıf
Gryffindor V. Sınıf
avatar

Mesaj Sayısı : 124
Kan Durumu : Duru

MesajKonu: Geri: Buraya baslik ismi gelecek   Perş. Haz. 21, 2012 9:29 pm

  "O saati bana geri vermezsen bu göle geldiğin halde çıkamayacaksın seni budala! Ne lanet olası ne yaptıysan düzelteceksin anlatabiliyor muyum?"
  Sözlerinin etkisiyle gözlerini büyütüp şaşkın şaşkın baktığını fark edip kendini toparladı. Pekala, kendini ne sanıyordu bu çocuk? Defalarca ona kibarlık etmeye çalışmasına rağmen Valerie'yi durmadan terslemişti. Şimdi ise ona resmen hakaret etmişti. Bunu hiç hoş karşılamamıştı Valerie. Hayal kırıklığından mı yoksa öfkeden mi olduğu bilinmez, boğazı düğümlenmişti. Dikkatlice yutkunup ne cevap vereceğini düşünüyordu.
  En son ona böyle kaba davranan kişi bir kap çikolatalı dondurma alıp kaçtığı dondurmacıydı.
  Normalde özür diler üzgün olduğunu söylerdi, fakat bu çocuk bunu haketmiyordu.
  Birkaç adım çocuğa doğru yaklaşıp işaret parmağını göğüne dürterek konuşmaya başladı. "İlk olarak benimle böyle konuşma hakkını nereden aldın bilmiyorum, ama belli ki emirler savurma hakkını da oradan almışsın." Dedi ve çocuğun arkasına dolandı ve gölün kenarına daha da yakınlaşıp yere oturdu. Gözlerini kapadı ve derin bir nefes aldı. Durmadan kullandığı bir büyüydü bu, geri çevirmesini de biliyordu, ancak hiç çevirmezdi ve şu an aklına gelmiyordu. Telaşlanmıştı ancak bunu yanındaki çocuğa belli etmiyordu. İşlerin iyice karışmasını istemiyordu. Belli ki sevdiği birinden hediyeydi. Ayağa fırladı ve etrafta dolanmaya başladı.
  Hediyelerin anlamını iyi bilirdi. Hatıraların. Annesinden geriye bir tek şeyin bile kalmaması, hepsinin kül olmasının da bunda faydası vardı.
  Durmadan bir şeyler deniyordu, ancak hiçbirinin faydası olmuyordu. Sonunda artık sıkımış bir ses tonuyla bir büyü daha mırıldanıp asasını savurdu ve yaralı kuş eski bir saate dönüştü.
  Genç Slytherin'e yönelip saati fırlatmasıyla çocuğun şaşırmış bakışlarını karşılaması bir oldu.
  "Saatin anlamını bilmiyorum, ancak anıları ve insanları bir nesneye sığdıramazsın. Bu mümkün değil. En önemlisi de anlık sinirlerinle kimseyi kırmamalısın. Anlık kalmayabilir", dedi ve hızlı adımlarla gölün kıyısından uzaklaşmaya başladı. Sinirlerine hakim olamayıp göz yaşlarını özgür bırakarak yanağından süzülmelerine izin verdi.
  RP Out:
   
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Jack Scalia
Slytherin V. Sınıf
Slytherin V. Sınıf
avatar

Mesaj Sayısı : 22
Kan Durumu : Saf

MesajKonu: Geri: Buraya baslik ismi gelecek   Cuma Haz. 22, 2012 12:22 pm

  Kızın ilk sözlerini anlayamamıştı bile Jax. Sinirinden köpürüyordu ki göğüs kafesinde bir acı hissetti, sendelemişti. Gözleri o kadar dönmüştü ki kızın büyüsünü düzeltip, ağabeyinin saatini kendisine fırlattığını sonradan fark edebilmişti genç adam. Nefes alışverişlerine hükmedebildiği zaman mantığına da yavaş yavaş kavuşuyordu, eski saate bakıp koluna tekrar takmıştı hemen. Gözlerini sarışın kıza tekrar çevirmişti, Valerie diye fısıldadı bilinçaltı kulağına. Gryffindorlu genç kızı tanıyordu Jack. Düşünmesine izin vermeden kız çocuğun gözlerini yakalamıştı bile. Ne demişti? "Saatin anlamını bilmiyorum, ancak anıları ve insanları bir nesneye sığdıramazsın. Bu mümkün değil. En önemlisi de anlık sinirlerinle kimseyi kırmamalısın. Anlık kalmayabilir". Genç adam gözlerini şaşkınlıkla kırpıştırdı. Canı acımıştı, sözlerin gücü bu muydu yoksa. O saat, ağabeyi... Ron... Ne diyordu bu kız yahu, o saat olmadan tek bir gün geçirmemişti ki Jax. Bilekleri daha küçücükken, saat ona bol gelirken bile takmıştı. Şimdi bunun saçmalıktan ibaret olduğunu mu söylüyordu? Uzun zamandır ilk kez böyle bir şey hissediyordu. Alt edilmişlik, yenilmişlik, hiç bir kavga olmaksızın. İğrenç hissediyordu Jax, belki kızın ses tonu etkilemişti onu. Kendinden başka birinin ruh halini değiştirmesine izin vermek böyle bir şey miydi, garipti.

  Valerie hızlıca dönüp yürümeye, uzaklaşmaya başlıyordu, böyle etkileyip gidemezdi, anlamak istiyordu Jack. Konuşmak istiyordu belki, yeni bir şeydi bu. Ses tonu bakışlarıyla birlikte yumuşamıştı.Kızın saçlarına bakarak duyabileceği şekilde konuşmaya başladı, " O dediğin nesneden başka hiç bir şeyim yok benim Valerie. Yüzünü bile hatırlayamıyorum. Sahip olduğum tek şey bu saatken beni gerçeklerle yüzleştirmek zorunda değildin. İnsanların inandığı şeyleri yok etme. Tutunabileceği başka hiç bir şeyleri olmayabilir.". Çağresiz dolu cümleler. Bir şeyler beynini kemiriyordu, nasıl olurda bu kadar acınası konuşmuştu. Kendi midesini bulandırmıştı. Kızın ismini bile söylemişti. Arkasını dönüp uzaklaşma sırası belki bende, diye düşündü. Ne var ki ayaklarına söz geçirememişti. Gözlerini kaçırmıştı, küfürler ediyordu ağzından çıkan kelimelere. Birine gerçek düşüncelerini söylemek ne kadar iğrençti. Ne bekliyordu hala burada? En son biriyle yalan söylemeden diyalog kurduğunda kaç yaşındaydı hatırlayamıyordu Jack. Kafası karışıyordu. Canı sıkılıyordu. Saatine göz atmıştı. Hiç bir şey değişmemişti, en azından görüntüde. Eskisi gibi hissettirmiyordu sanki. Güvenli değildi. Bu şey canlı bile değil, diye düşündü. Alnı kırışmıştı. Kız geri vermesine vermişti saati fakat çalmaktan beter etmişti. Yalnız hissediyordu kendini halbuki hayatı boyunca yalnızdı. Peki neden şimdi... O kız yapmıştı tüm bunları hemde bir cümle kurarak. Başını çevirmişti şimdi, gözleri göle bakıyordu.Yeterince rezilce davranmıştı, öyle de görünüyordu.

Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Valerie Champfleur
Gryffindor V. Sınıf
Gryffindor V. Sınıf
avatar

Mesaj Sayısı : 124
Kan Durumu : Duru

MesajKonu: Geri: Buraya baslik ismi gelecek   Cuma Haz. 22, 2012 1:24 pm

  Çocuğun daha önce Valerie'ye bu kadar uzun bir cümle kurduğunu hatırlamıyordu genç bayan. İsmini bilidiğini bile bilmiyordu. Ne yapacağını şaşırmıştı, olduğu yerde kaldı ve ıslanmış yanaklarını sildi. Birkaç saniye Jack'in sözlerini anlamaya ve sindirmeye çalıştı ardından arkasını dönüp genç adama doğru yürümeye başladı.
  Onu anlıyordu, yani anladığını sanıyordu. Birinin yüzünü bile hatırlamadan onu sevmek ve özlemek nedir, iyi bilirdi. Eli istemsizce kulağındaki inci küpeye gitti. Demin çocuğun kendini kırdığı için ona kızarken, şimdi kendine çocuğu kırdığı için kızıyordu.
  Çocuğun kokusunu duyacak kadar yaklaşmıştı ona. Bakışlarının buluşmasını bekliyordu, ancak Jack'in buna niyeti yokmuş gibi duruyordu. Saçları dağınıktı, bu onu sanki daha da şirin yapıyordu. Ve büyük ihtimal birkaç gecedir uyuyamıyordu, ya da Valerie gibi yıllardır uykuyla arası yoktu, gözleri kızarmıştı. Burada ne arıyordu acaba. Neredeyse her zaman buraya gelirdi genç Gryffindor, ona daha önce hiç rastlamamıştı. Acaba o da mı hep buraya geliyordu? Kimi özlüyordu? Saati ona kim armağan etmişti? Aklında birsürü soru vardı, hiç birini kelimere dökemiyordu. Onu tekrar terslemesinden korkuyordu biraz sanki. Derin ve sessiz bir nefes alıp konuşmaya başladı.
  "İnandığın şeyler Jack, buradalar", dedi ve kendinden beklemeyeceği bir şey yaptı, sağ elini Jack'in kalbinin üzerine koydu. "Ve onu kimse yok edemez. Ne olursa olsun onları hep orada hissedersin. Çünkü insanlar kalbimize işler. Nesnelere değil", ileri mi gidiyordu. Bilmiyordu, ancak içinden geçeneri söylüyordu. "Eğer seni incittiysem özür dilerim, ancak bunlar gerçekler."
  Gerçeklerdi, çünkü Valerie bununla her gün yüzleşiyordu. Gerçeklerdi, çünkü gerçekler can yakardı ve bu gerçekten can yakıyordu. Çocuğun tepkisini beklerken bir yandan da utanıyordu. Kendini bu denli açıklamamıştı kimseye, çünkü kimse merak etmezdi. İnsanlar umursar gibi yapar, ama umursamazlar. Elinin hâlâ çocuğun kalbinin üzerinde olduğunu fark edince utancı daha da arttı ve elini çekip bakışlarını çocuktan alarak gölün kıyısına yaklaşıp oturara bağdaş kurdu.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Jack Scalia
Slytherin V. Sınıf
Slytherin V. Sınıf
avatar

Mesaj Sayısı : 22
Kan Durumu : Saf

MesajKonu: Geri: Buraya baslik ismi gelecek   Cuma Haz. 22, 2012 2:27 pm

  Tüyleri diken diken oluyordu genç adamın. Valerie'in cümleleri vücudunda bir dalgaya dönüşüp tüm damarlarını geziyordu sanki. Anlayamamak çıldırtıcı bir hale gelmişti. Bir gün içinde bu kadar farklı duygular fazlaydı. Hislerine vurduğu tüm kilitler, yüzüne taktığı tüm maskelerin ardına geçmeye nasıl başarabiliyordu bu kız? İçinden bir çığlık kopmuştu, senin neyin özeldi Valerie? "Ve onu kimse yok edemez. Ne olursa olsun onları hep orada hissedersin. Çünkü insanlar kalbimize işler. Nesnelere değil". Her kelimesi aklında yankılanıyordu sanki. Özrünü duymamıştı bile. Kalbinin üstündeki eli Jack'in tek odak noktası haline gelmişti. Sıcak mıydı eli, tüm vücudunu bir anda ısıtabilecek kadar hemde? Bildiği, yaşadığı tüm her şeye karşı çıkmak gibiydi bu. Onu hissetmek. Dünyada güzel bir şeylerin var olması şaşırtıcıydı. Gerçekler demişti kız. Peki onun Jack'e yaşattıkları gerçek miydi yoksa bu başka bir büyü müydü. Eli kalbinin üzerinden çekilirken mantığını kucaklamıştı Jack. Elini tekrar hissetmek istemişti, eli ona uzanmak için uyarılmıştı, saniyenin onda birinde geri çekmişti hemen. Yabancıydı bu duygu. Bilmiyordu. Bu kadar toy muydu Jack?

  Cevap vermesi gerektiğini düşünürken kızın uzaklaştığını gördü. Biraz ileride bağdaş kurup oturmuştu. Göle epey yakındı. Jack şok etkisinden yeni yeni kurtulup etrafının farkına varmıştı. Bir şeyler değişmişti. Bir büyü gibi kendisine çekiyordu kız Jax'ı, başka bir şeyle ilgili düşünmek affedilmez laneti yapmaktan farksızdı. Jack, " Kalbimin hızlanmasına bir anlam vermelisin Valerie " diye aklından geçirmişti. Ne diyeceğini bulmaya çalışırken ayakları kıza çekilmeye başlamıştı. Hemen bitişiğine gelip o da oturmuştu, bacaklarını göle doğru uzatmıştı, suya temas etmeden. Valerie'nin daha rahat şekilde oturduğu açıktı. Rahat olmak istemiyordu Jack. Yıllardır aradığı şeyi bulmak üzere suç mahalini inceleyen bir dedektiften farksızdı. Merak ediyordu. Nasıl tek dokunuşla saati unutturmuştu, verdiği kayıpların sürekli uyguladığı baskıyı nasıl kırmıştı. Aylardır görüşüyorlardı en azından bir Slytherin'li ile bir Gryffindor'un okulda aynı ortamda olabileceği her yerde selamlaşmışlardı. Ama hiç bir zaman bu kadar uzun süre bakmamıştı bu kızın yüzüne. Evet, Jack, Valerie'ye sanki ilk defa görüyormuş gibi bakıyordu. Kız ise göle dalmış gibi gözüküyordu. Özür dilemişti değil mi? Jax'ın gözü saatine kaymıştı. Kolundan çıkarıp kızın bacaklarının önüne koymuştu. Jack konuşkan biri değildi, birileriyle ilk defa bu kadar etkileşim içerisinde oluyordu. Anlaması gerektiğini düşünmüştü. Önemli değildi artık. Ağzını açar gibi olmuştu fakat sözcükler diline dolanmamıştı ne yazık ki. Ne demeliydi? Soğukkanlılığı neredeydi? Bir rüzgar, kuvvetli, rahatsız edici değil. Kızın saçlarını dalgalandırmış, kokusunu doğrudan genç adamın burnuna kadar taşımıştı. Normalden daha derin bir nefes daha almıştı Jack. Tatlıydı. Yetmemişti aslında. " Bu ne? " diye sordu Jack. Anlamayan bakışlarla karşılaşmıştı genç adam, şaşırmamıştı. Valerie'nin elini alıp tekrar kalbinin üstüne yerleştirmişti. Normalden daha hızlı atan kalbiydi kastettiği. Herhangi bir jestte bulunmaktan çok uzaktı, anlamıyordu. Elini kızın elinin üstünden çekmemişti, parmakları isteksizce okşamaya başlamıştı kızın elini. Gözlerine kilitlenmişti. " O saati bana geri vermen hiç bir şey ifade etmiyor. Bana dokunduğundan beri o saat yalnızlığımı geçirmiyor. ". Ne söylediğinin pek farkında değildi. Umurunda da değildi. İleri gittiğinin farkındaydı. Havayı yumuşatmak istemişti. Elini çekmişti. Bu sefer göğsünün sağ kısmına gösteriyordu işaret parmağı. T-shirti hafif yırtılmıştı. " Elin ağırmış?" diye söylenmişti Jack şakacı bir ses tonuyla. Saati sıkı fırlatmıştı Valerie...

Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Valerie Champfleur
Gryffindor V. Sınıf
Gryffindor V. Sınıf
avatar

Mesaj Sayısı : 124
Kan Durumu : Duru

MesajKonu: Geri: Buraya baslik ismi gelecek   C.tesi Haz. 23, 2012 6:16 pm

  "Bu ne?" Ne? Ne neydi? Alnını kırıştırıp çocuğa baktı. Jack kızın elini tutup tekrar kalbine yerleştirince kız neye uğradığını şaşırdı. Birden bire kulakları yanmaya başladı ardından yanaklarının kızardığını hissetti, sanki birazdan alev alacak gibiydi. Çocuğun parmaklarının elini her okşayısında sanki biraz daha yükseliyordu ateşi, biraz daha kızarıyordu. Utanmış mıydı, yoksa heyecanlanmış mıydı emin olamıyordu. Şokla çocuğun gözlerine baktı ve utanıp hemen kaçırdı. Ne yapacağını hiç bilmiyordu. Dikkatlice gözlerini çocuğunkilere kilitledi. Ne olacaktı? Bunu da bilmiyordu.
  "O saati bana geri vermen hiç bir şey ifade etmiyor. Bana dokunduğundan beri o saat yalnızlığımı geçirmiyor." Boğazı düğümlenmişti. Sanırım elleri de yanmaya başlıyordu. Ne yapıyordu bu çocuk? Neden yapıyordu? Eğer bir tek cümle daha kurarsa yanar dağ gibi patlayacağını hissediyordu.
  Çocuk elini çektiğinde Valerie sanki kendine gelir gibi olmuştu. Ona belli etmeden derince bir nefes aldı. "Elin ağırmış?", dedi şakayla. Neyi kastettiğini anlamadı başta. Önce elini heyecanla fazla bastırdığını düşündü, ancak Jack eliyle sağ tarafını göterince jeton düştü. Tişörtünü yırtmıştı. Kafasını sallayıp gülümsedi. Yırtık yeri kontrol etmek için dokundu. Utanç ve.. Utanç ve bir duygunun daha karışımını yaşıyordu. Mahçubiyet? Heyecan? Çözemiyordu tam. "Bir tişört borcum olsun", dedi elini çocuğun üzerinden çekerek. "Durmadan saldırıya hazırlıkla olmak zorunda kalıyorsan, elin ağır olmalı", dedi ve söylediği gibi pişman oldu. Onu rahatsız etmekten korkuyordu. "Senin de sözlerin ağırmış", dedi kaşlarını kaldırarak. Bir anlık sinirle söylediğini anlamıştı, belki birazını haketmişti de ancak kalbini kırmıştı. Ne cevap vereceğini tartar gibi dikkatle "Biraz yürüyelim mi?", dedi.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Jack Scalia
Slytherin V. Sınıf
Slytherin V. Sınıf
avatar

Mesaj Sayısı : 22
Kan Durumu : Saf

MesajKonu: Geri: Buraya baslik ismi gelecek   C.tesi Haz. 23, 2012 10:11 pm

  Tekrar aynı his. Merlin'in sakalı adına ne vardı bu kızın dokunuşunda. Valerie'nin mimikleri hoşuna gidiyordu Jax'in. Dikkatli bakışlara sahipti. Sözleri kafasını karıştırmıştı. Saldırı? Aklının bir kenarına yer etmişti, soracaktı. Fakat şimdi konuşmak istediğini düşünmüyordu, genç kız konuyu değiştirmişti. Ciddi ses tonunu fark etmişti Jax, sanırım kırgınlığı geçmemişti. Özür dilemek hiç bir zaman genç adama uymamıştı. İlla ki affettirecekti kendini fakat af dileyerek değil. Bir cevap vermek zorunda hissetmemişti. Ayağa kalkması teklifini kabul ettiğini göstermiş olmalıydı. Çok mu ileri gitmişti bugün Jax, yoksa daha fazla mı konuşmalıydı. Eğilip saatini tekrar almıştı. Bu sefer yeri bileği değildi, cebine atmıştı eski saati. Kendisiyle çelişiyordu. Mantığına uymuş olsa burada olup tüm bu konuşmaları yapmazdı bile. Saatini alıp tekrar eski yaşantısına devam ederdi. Merak ediyordu, Valerie'nin büyüsüne kapılmak istiyordu belki. Belki kalbinin hala olduğunu kanıtlamaya çalışıyordu. Sadece nefret ve kinle dolu olmanın neresi güzeldi? Çok soru vardı kafasında.

  Parlak yıldızlar, okulun hala açık olan lambaları sayesinde etraflarını görebiliyorlardı. Saat ilerliyordu, tehlikeli gözükmeye başlamıştı kara göl, kim bilir belki öğretmenlerin korkusundandı. Ne diye açıklayacaklardı ki bunu. Tesadüf olduğuna inanacak saflıkta değillerdi nöbetçiler. Bir an tüm bunların umrunda olmadığını düşündü Jack. Burada, Valerie'nin yanında olmak güzel bir duygu. Keşfetmek istiyordu. Yürümeye başlamışlardı, küçük bir sessizlik bozulmak üzere ortaya çıkmıştı. Sözlerinin ağırlığından bahsetmişti kız. Jack bu konu hakkında konuşma zorunluluğu duydu, bazı şeyleri açıklamalıydı. " Her zaman kibar biri olduğumu düşünmüyorum. " Fazla dikkat çekici bir cümleydi. Ne demek her zaman? " Değişken ruh hallerine sahibim sanırım. Doğrusunu istersen insanlarla ilişkilerimde berbattır. ". Anlaşılabilirdi, çok arkadaşı yoktu Jack'in. Etrafında dolandığı insanlar sadece kuru kalabalıktı. Yalnızlıkla alıp veremediği bir şey yoktu genç adam bu duruma çoktan alışmıştı. Jack'in gözleri durgun suya takılmıştı. Adımlarını takip edememişti bir an. Omzu kıza hafifçe çarpmıştı, görmezden geldi. " Avifors muydu o? Daha yaratıcı büyülerinde var mı bayan Gryffindor? Asanı öyle gördüğümde beni havaya uçuracağını düşünmüştüm halbuki. Duyman gerek, hayal kırıklığına uğrattın beni. ". Gryffindor'u küçümseyerek telaffuz etmişti Jack. Kızı sinirlendirmek istiyordu ki rüyanın sonuna geldiklerini fark etmişti. İkiside birden harekete geçmişlerdi. Buraya gelen birisi vardı, elinde eski tip lambalardan birini taşıyordu. Ya bir hademe ya da daha kötüsü bir profesördü. Jax'ın daha fazla adını duyurmaması gerekiyordu okulda. Lakin profesörlerle iyi bir ilişkisi hiç olmamıştı. Valerie'ye son bir bakış atıp yollarını ayırmışlardı...


  .
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
Buraya baslik ismi gelecek
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Shawn Michaels - Twitter

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
 :: Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu :: Okul Arazisi :: Kara Göl-
Buraya geçin: