Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Müdür Yardımcısının Odası

YazarMesaj
Robert de Marqué Albusan

Robert de Marqué Albusan

Özel Yetenek : Animagus, anka.

Müdür Yardımcısının Odası Empty
MesajKonu: Müdür Yardımcısının Odası   Müdür Yardımcısının Odası Icon_minitimeÇarş. Mayıs 30, 2012 7:09 pm

Odanın kapısının önünde devasa boyutlarda bir tablo vardır, tabloda -Profesör Albusan zamanında- ünlü simyager Nicholas Flamel vardır. Giriş yapabilmek için Flamel'in soracağı sorunun cevabına sahip olmanız gerekmektedir. Doğru cevabı söylediğinizde tablo ardına kadar açılır. Böylece yukarıya doğru bir yılan misali kıvrıla kıvrıla çıkan merdivenlerin yolu açılmış olur.

Merdivenlerden çıkmaya başladığınızda geçidin arkanızdan sanki hiç varolmamışçasına kapandığını hissedersiniz ve taş basamakların sonuna vardığınızda cilası olabildiğince mükemmel ve akşam yıldızları misali parlayan bir meşe kapı karşınıza çıkar. Artık profesör ile aranızdaki tek şey kartal başlı, kanatlı aslan şeklindeki pirinç bir tokmaktır.

İçeriye girdiğinizde sizi ilk olarak elanor ve niphredil kokuları karşılar, ardından daire şeklinde büyük ve estetik odanın gizemleriyle karşı karşıya kalırsınız. Okuldaki tüm profesör odalarından çok daha gizemli ve mükemmeldir bu oda. Vişne çürüğü renk üzerine altın prıltıları saçılmış duvarlarında eski ve kadim büyü ustalarının portreleri asılıdır. Etrafta irili ufaklı çok sayıda cılız bacaklı masa bulunur. Masaların üzerindeyse kimisi kendiliğinden yazılar yazan, kimisi odaya elanor ve niphredil kokularını salan bir başkası pırpır edip küçük duman bulutları çıkaran envai çeşit kadim alet bulunur. Ayrıca diğer tüm masalardan daha büyük, muazzam ve pençe ayaklı bir masa ve bir kral tahtına benzeyen altın kakmalı bir koltuk da vardır odada.

Kapının arkasındaysa altın bir anka tüneği -her nedense boş- durmaktadır. Ayrıca tüneğin yanından odanın üst katına ulaşan gümüş demirlikli bir merdiven vardır. Buradan geçmiş profesörlerin kayıtları ve pek çok kadim kitap ve eşyanın bulunduğu kısma çıkılır. Şimdiki Müdür Yardımcısı Robert de Marqué Albusan da kendi ailesine ve şahsına ait olan bir çok kadim nesneyi bu kata getirmiş ve bazılarını kendisinin bile oldukça zor bir şekilde ulaşabileceği şekilde mühürlemiştir. (Profesör Albusan mühürleme büyülerinde çok yeteneklidir ve bu eşyalar da cidden çok tehlikelidir. Hatta kendisi için bile... Onları okula getirmesinin nedeniyse göz önünde tutmak ve gerektiği takdirde doğru kişiye ulaştırmaktır ki Robert doğru kişinin Hogwarts'ta olduğunu bilmektedir.)

Alt kattaki pençe ayaklı masanın arkasında Robert'in örnek aldığı kişi olan Albus Dumbledore'un portresi vardır. Bu portre diğer portrelerin hepsinden daha büyük ve daha caf caflıdır. Robert bazı konularda Albus Dumbledore ile oldukça uzun konuşmalar yapar. Bu portre aynı zamanda Hogwarts'ın kadim yadigârlarına giden bir yoldur. Albus Dumbledore'a doğru parolayı söyleyince portre bir kapı misali açılır ve arkasından Robert'in yıllardır gelecek karanlık için topladığı bilgiler, anıların bulunduğu kısım görünür ki bu bölüme -Robert dışında- Hogwarts'ta bulunan tek bir kişi girebilecektir.

Son olarak da pençe ayaklı masanın sol tarafında 77 cm uzunluğunda bir sütun ve bu sütunun üstünde kocaman bir kadeh bulunur. Bu kadehin için meyan kökü şekeriyle doludur ve sütunun dibindeki taşa basınca duvar yarılır ve içinden bir düşünseli çıkar. Düşünseli de ailesinin yadigarlarındandır; ancak diğerlerinin aksine bu oldukça faydalıdır ve Robert oldukça sık kullanmaktadır.

Müdür Yardımcısının Odası
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-