AnasayfaSSSKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 II. Sezon 1. Mitoloji Online Dersi

Aşağa gitmek 
Sayfaya git : Önceki  1, 2
YazarMesaj
Carmen Banderas
Hufflepuff V. Sınıf
Hufflepuff V. Sınıf
avatar

Mesaj Sayısı : 54
Kan Durumu : süper!

MesajKonu: Geri: II. Sezon 1. Mitoloji Online Dersi   Perş. Haz. 07, 2012 10:26 am

Ekim ayının sinsi soğuğu her zamanki gibi en çok inciteceği zamanı bekliyor olsa gerekti ki, hava pek de soğuk değildi. Hafif bir sonbahar meltemi ağaçların sararmış yapraklarını dalgalandırıyor, Hogwarts ise her zamanki monoton öğleden sonralarından birini yaşıyordu. Çeşitli yaşlardan çok farklı sosyal gruplara ait birçok öğrenci aceleci tavırlarla koridorlarda yürüyordu; ders aralarında Hogwarts koridorları New York caddelerini andırıyordu biraz. Dünyada geçirdiği yılların kibarlığını da beraberinde götürdüğü bir oğlan, kucağında kitaplarıyla koşarken Carmen’e omzunu geçirdiğini fark ettiği hâlde özür dilemek adına bir teşebbüste bulunmaya zahmet dâhi etmeden koşmaya devam etti. Omzunu sıvazlayıp acıyı azaltmaya çalışırken derse yetişmek istiyorsa kendisinin de koşması gerektiğini düşünerek mitoloji dersinin yapılacağı sınıfa doğru yürümeye başladı. En yakın arkadaşı Verona’nın aksine Carmen aheste tavırlara sahipti. Ve yine Verona’nın zıttı olarak bir yerlere geç kalan asla o olmazdı. Yine de çok konuşmak konusunda hangisinin daha birinci olduğu konusu, uzun yıllar daha tartışılacak bir konuydu tabii.

Kalabalık dersliğe adım atıp kendine bir yer edininceye kadar geçen süre profesörün konuşmalarına başlamasından biraz sonraya denk geliyordu. Temellendirmesini, aklı tamamen bambaşka yerlerde profesörü dinlerken kulağına takılan birkaç sözcüğe dayanarak yapan Carmen, uygulamalı ve muhtemelen eğlenceli bir ders geçirecekleri sonucuna vardı. Dersten önce doldurdukları ankette işaretlediği Antik Mısır seçeneğinin onun canını sıkmayacağından ve ders süresini mümkün olduğunca keyifli harcatacağını umarak profesörün isimleri okumasına odaklandı. Hangi grupta olursa olsun fark etmeyecekti.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Adrasteia Quiwen

avatar

Mesaj Sayısı : 2016
Kan Durumu : Safkan.
Rp Partneri : He is like a cage, Richard.

MesajKonu: Geri: II. Sezon 1. Mitoloji Online Dersi   Perş. Haz. 07, 2012 10:27 am


Dersliğe girdiğinde masa ve sıraların arka tarafa itilmiş olduğunu gören cadı gülümsedi. Çok sevdiği mitoloji profesörünün Hogwarts'tan ayrılması nedeniyle geçen yıl bu dersi almıyor olmasına rağmen yeni profesörün işleyiş tarzı öyle övülmüştü ki merakına yenik düştüğünden derse katılmaya karar vermişti. Uygulamalı dersler hoşuna giderdi. Teorik işlenişlerde uyumaktan başka bir şey yapmadığı göz önüne alınırca bu gayet normal karşılanacak bir durumdu. Profesörün sevimli giyim tarzı ile hangi binanın sorumlusu olduğunu düşündüğünde yüzünü buruşturdu. Kendi dönemindeki Ravenclawların bir kısmı o kadar işe yaramazlardı ki kadının onlara nasıl katlandığını merak etti. Bunları düşünürken aklından geçen ilk isim elbette Richard Chancellor Jr.'dı.

Profesör konuşmaya başladığında sessizce dinledi kadını Adrasteia. Eski mitoloji profesörleriyle uzaktan yakından alakası olmadığını düşündü yeni profesörlerinin. Eski profesör herkesin "yüzü mahkeme duvarı gibi" diye tanımladığı ama yine de öğrencilere bir şekilde karizmatik gelen bir adamdı. Adrasteia'ya göre adamın, insanlarla arasına mesafe koymasının sağladığı bir ağırlığı vardı. Payton ise tam tersi öğrencileri ile diyalogu olsun isteyen bir kadındı. Bu fikir üzerine gözlerini devirdi cadı. Daima neşeli olan insanlar onu hasta ediyordu. O bunu düşünürken kadın gruplara ayrılacaklarını söyledi ve torbanın içinden isimleri çekip okumaya başladı. Grubunda az buçuk konuşmuşluğunun olduğu iki Slytherin öğrencisi vardı. Etrafındaki diğer öğrenciler arkadaşlarına aynı grupta olmaları veya olmamalarıyla alakalı bir şeyler söylerken bir kez daha gözlerini devirdi kız. Ne önemi vardı ki?
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Payton A. Ramolino
Mitoloji Profesörü, Ravenclaw Bina Sorumlusu
Mitoloji Profesörü, Ravenclaw Bina Sorumlusu
avatar

Mesaj Sayısı : 757
Kan Durumu : damarımda zeus kanı var arkadaş.
Rp Partneri : mitoloji<3

MesajKonu: Geri: II. Sezon 1. Mitoloji Online Dersi   Perş. Haz. 07, 2012 10:29 am

Payton, bütün öğrencilerin isimlerini okuduktan sonra neşe ile onlara baktı. Bazıları arkadaşlarıyla olmaktan mutlu olsa da suratlarını asanların da olduğunu gördü. Gülümseyerek,, ‘Çok adil bir kura çekimi olduğunu düşünüyorum. Arkadaşlarıyla aynı grupta olmayanlar ise hiç üzülmesinler, kim bilir belki de bu eşleşme yeni arkadaşlıklar kurmanıza neden olur.’ Dedi. Sonra masasının yanına geldi. Eliyle masasının üzerindeki nesneleri işaret ederek, ‘Bu nesneler birer anahtardır, sevgili öğrencilerim. Şimdi ismini söylediğim gruplar teker teker gelecek ve bu nesnelere tutunacaksınız.Boyut değiştirmeniz-‘ Bu sırada geçen sene derse katılmış olan öğrencilerin keyifli mırıldanmaları ve derse yeni katılanların meraklı fısıltıları yükselmişti. Onların dinmesini bekledi birkaç saniye sonraysa, kontrolü elinde bulundurmak adına asasını boğazına dayayıp, sesini yükseltti, ‘Boyut değiştirmeniz bu şekilde olacak. Daha önce bu işi hiç yapmamışlar dikkat etsinler, mide bulantısı ve baş dönmesi olabilir. Gittiğiniz yere vardığınız. Her neyse, hadi çabuk olun bakalım. Şimdi Antik Yunan ve Antik Mısır, 1. grupları gelsin.’ Dedi ve öğrencilerin gelişlerini, anahtarlara tutunup kayboldular.
Bakınız!:
 

Derse sonradan yazanlar da buraya baksın:
 

_________________

peri'me teşekkürler. muah öptüm seni.
Seriously...!:
 

Immmm...Ups...:
 Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Tabitha Toamna
Hufflepuff V. Sınıf
Hufflepuff V. Sınıf
avatar

Mesaj Sayısı : 68
Kan Durumu : Melez dediydik.
Rp Partneri : Bu manyağı seven olmaz ki asdasdf.

MesajKonu: Geri: II. Sezon 1. Mitoloji Online Dersi   Perş. Haz. 07, 2012 10:42 am

  Tabitha okuduğu kitabı kapattı ve uzandığı kanepede bir kedi gibi gerindi. Ne kadarda güzeldi! Cadının suratında şapşal bir gülümseme oluştu ancak binasındakilerin hızlı hareketleri onun kafasını karıştırdı. Birisini durdurdu "Hey! Hey! Dostum..." Kız ona döndü ve uyuz bir biçimde baktı. "Ne zamandır dostuz?" Kızın sözlerine karşılık Tabitha gözlerini kıstı ve dudaklarını birbirine bastırdı. Sonra da ağzını kocaman açarak "Dost olma olasılığımız varsa bile onu şu anda yok ettin. Aferin." Kız gözlerini devirip arkasını döndüğünde kolundan hızla çevirdi kızı "Panpa ya... Hangi ders var ki şimdi?" ""Mitoloji." Ve kızı serbest bıraktı. Sonra hızlı bir şekilde yerinden fırladı. Mitoloji vardı şimdi! Uzun süredir heyecanla bekliyordu bu dersi. Tanrılar, tanrıçalar... Oh, bir de Apollon vardı ki... Amanin Tabitha'nın bir numaralı tanrısıydı. Onun için üzerinde bir numarasın Apollon yazan bir tişört bile yaptırabilirdi. Ama şimdilik bu bekleyebilirdi çünkü sevgili porsuğumuz mitoloji dersine gidiyordu! Koridoru hızla arşınladıktan sonra kendisini frenlemek için sınıfın kapısının önünde kaydı. Ellerini kapının kirişine soktu ve destek alarak içeri attı bedenini. "Oy." Demekten kendini alamadı. İçerisi öğrenci kaynıyordu. En son bu kadar insanı ortak salonlarında bir patlama kazası olduğundan beri görmemişti. Üstelik içerisi iğrenç kokuyordu. Yüzünü olabilecek en tuhaf şekle soktu. Bu yüz ifadesine boka basmış Tabitha adını veriyordu.

  Kendisine bir yer buldu birkaç binadaşına abartılı el sallamadan sonra yerinde kıpırdanmaya başladı ve kıpırdanmaları da profesörün konuşmasıyla yarıda bölündü. Tabitha kesinlikle profesörü dinlerken çok komik görünüyordu. Dudaklarını yine birbirine bastırmıştı ancak bu sefer gözleri kocaman açılmıştı. Sonra da torbaya dikti gözlerini. "Hadi bakalım." dedi kendi kendisine. Adı okundu ve kimseyi tanımadığına kanaat getirdi. Sonra da profesörün sözlerine devam etmesiyle tekrar ona odaklandı. Birinci grubu çağırıyordu, aha Tabitha birinci gruptaydı. Heyecanla kalktı ve beraberinde birkaç şeyi devirerek profesörün yanına gitti ve nesneye dokundu.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Lestat Audrica
Ravenclaw V. Sınıf
Ravenclaw V. Sınıf
avatar

Mesaj Sayısı : 431
Kan Durumu : Safkan
Rp Partneri : Andreina Barries
Özel Yetenek : Meta, Zihinfendar.
Yaş : 26

MesajKonu: Geri: II. Sezon 1. Mitoloji Online Dersi   Cuma Haz. 08, 2012 2:42 pm


  ”Çok adil bir kura çekimi olduğunu düşünüyorum. Arkadaşlarıyla aynı grupta olmayanlar ise hiç üzülmesinler, kim bilir belki de bu eşleşme yeni arkadaşlıklar kurmanıza neden olur.” Lestat bu sözlere karşı gülmeden edemedi. Birlikte olduğu kişilerden biri son dönem yıldızlarının pek barışmadığı Karina olunca bu söz öyle ironik geliyordu ki… Neden sürekli onunla karşılaşıyordu? Profesör arkadaşlıktan bahsettiğine göre rakip olmaktan çok birlikte çalışacakları bir görev olacaktı. Karina ile ortak çalışmaya yazdan alışıktı ama cadının buna ne kadar yanaşacağı şüpheliydi. Ön dişlerinin arasındaki boşluğu dikkat çeken sarışın bir hufflepuff, kendi binasından yakışıklı denebilecek yüz hatlarına sahip olan üst sınıflardan Ethan, kıvırcık saçlı yaşıtı olan bir başka Gryffindor olan Jordan ve Liljana adındaki diğer kız. Sıkı bir grup olup iyi iş çıkarmalarını umarken profesörün açıklamalarını dinlemeyi sürdürdü. ”‘Bu nesneler birer anahtardır, sevgili öğrencilerim. Şimdi ismini söylediğim gruplar teker teker gelecek ve bu nesnelere tutunacaksınız. Boyut değiştirmeniz-“ Sınıftakiler yeni bir macera ve eğlenceye meraklı bir şekilde keyifli ve meraklı yorumlara başlamışlardı. Profesör seslerin dinmesini sabırlı gözlerle bekledikten sonra sonunda asasıyla sesini yükseltmişti. Artık kimsenin duymaması imkansız bir tona bürünmüştü. Önlerde duran Lestat için ses fazlasıyla rahatsız ediciydi ama kelimeleri seçmeyi başardı. ”‘Boyut değiştirmeniz bu şekilde olacak. Daha önce bu işi hiç yapmamışlar dikkat etsinler, mide bulantısı ve baş dönmesi olabilir. Gittiğiniz yere vardığınız. Her neyse, hadi çabuk olun bakalım. Şimdi Antik Yunan ve Antik Mısır, 1. grupları gelsin.” Derin bir nefes alarak yerinden doğruldu. Hızlı adımlarla grup arkadaşlarıyla birlikte kendini gizemli diyarlara götürecek anahtarın etrafında oluşan çembere ilerledi. Çemberdeki yerini aldığında başını kaldırıp Karina ile göz göze geldiğinde gülümsedi. “Bol şans, Karlar Kraliçesi.”

_________________


Lestat'ın garip hayatına şikayeti:
 
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Carmen Banderas
Hufflepuff V. Sınıf
Hufflepuff V. Sınıf
avatar

Mesaj Sayısı : 54
Kan Durumu : süper!

MesajKonu: Geri: II. Sezon 1. Mitoloji Online Dersi   C.tesi Haz. 09, 2012 3:20 pm

Vay canına! Eğlenceli bir şeyler bekliyordu fakat anahtarla başka bir yerlere gitmeyi kırk yıl oturup düşünse hayal edemezdi herhalde. Gerçi içinde patlayan enerjiyle kırk yıl bir yerde oturup düşünmesi pek olası değildi. Olsa olsa kırk yıl boyunca konuşabilirdi. Profesörün grupları okumasının ardından kendi grubundakilerle neredeyse hiçbir tanışıklığı olmadığını fark etti. Bir tek Doritos'u tanıyordu, o da aynı binada oluşları sayesinde. Asosyalliğine küfrederek anahtara doğru yürüdü. Tüm grup, anahtarın etrafında bir çember oluşturdular; Slytherin hariç her binadan ikişer kişi anahtara parmaklarını uzattılar.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Gwindor ElenasseMesaj Sayısı : 2088
Kan Durumu : .

MesajKonu: Geri: II. Sezon 1. Mitoloji Online Dersi   C.tesi Haz. 09, 2012 5:43 pm

Grupların açıklanmasını beklerken olduğu yerde hafifçe sağa sola sallanıyordu genç büyücü. Kendi grubundaki insanların ikisiyle konuşmuşluğu bile yoktu, Carminé’le ise garip bir ilişkileri vardı. Bunun neresi adildi ki şimdi? En azından bir iletişimi olan insanlarla bir grupta olsa, derste de bir başarı elde edebilirdi. Ama yok… Ravenclawsever işte, ne olacak, diye düşündü, ellerini pantolonunun ceplerine sokup içeride yumruk yaparken. Bu derste de insanlarla iletişimini yüksek tutmaya çalışmalıydı, başarılı olabilmesi için. En tepede. Grubundan kimsenin harekete geçmediğini görünce isteksiz bir şekilde, anahtar olan nesnelerin başına gelen öğrencilerin peşinde sıraya girdi. Geriye doğru bakıp diğer üç kıza yanına gelmeleri için işaret etti. Bir yere gideceklerse aynı zamanda yapmaları gerektiğini düşünmüştü. Yaşayacağı deneyimin nasıl bir his vereceğini, neyle sonuçlanacağını bilmiyordu. Daha önce anahtarlarla seyahat etmemişti ve Profesör Ramolino’nun söyleyeceği gibi olacaksa Gwindor’un alışık olduğu bir his olacağa benziyordu. İçtiği içkilerin sınırını aştığında yaşadığı şeylere benziyordu, profesörün verdiği tarif. Sıranın önlerinde bulunan Karina’ya takıldı gözleri. Kendi grubunu bırakın, kendisinin gittiği mite bile gitmeyecekti. Bu da dersin sonuna kadar kendisini görmeyeceği anlamına geliyordu. Bu belki de aklını tamamen derse vermesini sağlayabilirdi? Sanmıyordu. Bütün ders boyunca onun orada, her neredeyse, neler yaptığını, başarılı olup olamayacağını düşünecekti. Başına bir gelse, yardım edemeyecekti. Lanet olsun, diye geçirdi içinden. Sıra kendisine geldiğinde uzanıp çekingen bir tavırla parmaklarını önünde duran nesneye dokundurdu. Mide bulantısı ve baş dönmesi geldiğinde hazırlıklı olması gerektiğini biliyordu.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Violet Valliant
Gryffindor V. Sınıf
Gryffindor V. Sınıf
avatar

Mesaj Sayısı : 168
Kan Durumu : Safkan

MesajKonu: Geri: II. Sezon 1. Mitoloji Online Dersi   C.tesi Haz. 09, 2012 6:44 pm

  Bu ilginç ders deneyemini Em ile birlikte yaşayamayacak olması canını sıksa bile yeni insanlarla tanışma fikri biraz da olsun su serpmişti içine. Dersin nasıl ilerleyeceğini büyük bir merakla beklerken profesörün, masadaki nesnelerin üzerinde dolaşan ince parmaklarını takip etti. Boyut değiştirmenin nasıl olacağını açıklarken boşluğu dolduran heyecanlı ve meraklı gürültüler cadının biraz bekleyip, daha yüksek sesle devam etmesine neden olmuştu. Söylediğine göre bu garip nesneler birer anahtardı ve önceden hazırlanmış zekice bir oyunun gerçekleşeceği mekanlar ile derslik arasında geçişi sağlıyordu. Daha önce anahtarla bir yerden bir yere hiç gitmemişti çünkü buna ihtiyacı olmamıştı. Bu deneyimi yaşamayı çok istiyordu ancak yolculuk sonunda elinde kalanların haz mı yoksa miğdesinin içindekiler mi olacağından pek de emin sayılmazdı. Ancak Emerald şanslıydı çünkü eğer ikinci seçenek gerçekleşirse bundan sıyırmış olacaktı. "— O son kase pudingi yememem gerektiğini biliyordum." Yanındaki kızıl kahve saçlı cadıya hafifçe mırıldanırken bir yandan da bunu gerçekten kastetmişti. Cadının kısık kahkahasının ardından profesörün grupları çağırması üzerine yakın arkadaşına iyi şanslar dileyerek kendi grubuna doğru yöneldi. Grupta gerçekten tanıdığı tek kişi Rachelle idi. Onunla zaman geçirmekten hoşlanırdı, ayrıca sınıf başkanı olması da içini biraz rahatlatmıştı. Diğer yüzlere ise aşinaydı ancak bir kelime bile olsun konuştuklarını hatırlamıyordu. Gruptaki son kız Slytherin'den dolgun dudaklara sahip kumral bir kızdı. Onunla aynı binadan ve Ravenclaw'dan olmak üzere iki tane de erkek vardı. Binalar arasındaki çekişmeler yüzünden gergin bir ders olmamasını dileyerek anahtarın etrafında, Rachelle'ın yanında yerini aldı. Grubundakilere sessizce iyi şanslar dileyerek ince parmaklarıyla, hafifçe önündeki nesneye dokundu.


En son Violet Valliant tarafından C.tesi Haz. 09, 2012 6:52 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Karina García Dolores
Gryffindor VI. Sınıf, Sınıf Başkanı
Gryffindor VI. Sınıf, Sınıf Başkanı
avatar

Mesaj Sayısı : 1537
Kan Durumu : Safkan.
Özel Yetenek : Veela, Meta.

MesajKonu: Geri: II. Sezon 1. Mitoloji Online Dersi   C.tesi Haz. 09, 2012 6:49 pm

  Genç cadının olanlardan memnun olduğu söylenemezdi aslında. Koridorda yürürken bu derse nasıl büyük bir heyecan içerisinde geldiğini hatırlıyordu da sanki bu asırlar önceymiş gibiydi. Karina, Antik Mısır'a gideceği için mutsuz değildi. Aksine böyle boyut değiştirmeli derslerde ve konularda o kadar çok eğleniyordu ki, şu anda yüzsüzlük yaptığından emindi. Profesörün bu dersi hazırlamak için ne kadar uğraştığından ve öğrencilerin de memnun kalmasını istediğinden emindi genç cadı. Fakat son zamanlarda yüz yüze gelmekten çekindiği Lestat ile neden her derste karşılaşmak ve özellikle aynı gruplar içerisinde bulunmak zorundaydı ki sanki? Başka gruplar da vardı ve inat gibi ne Karina, ne de o oğlan onlardan birine geçmiyordu. Bilmem kaçıncı derstir, ki Karina ondan bir sınıf büyük olduğu için bu duruma şaşmadan edemiyordu, birlikte çalışmak zorunda kalıyorlardı. Onun yerini ve adabını bilmeden konuşmaya alışık olduğunu öğrenmişti genç cadı. Kendisini yazın söylediği sözlerle nasıl kırdığını da unutmak için alzheimer gibi hafıza sorunlarının falan olması gerekirdi. Karina birinci gruplar çağrıldığında ellerini sabrını zorlayarak yumruk şekline getirdi. Oturduğu yerden kalktı ve anahtara doğru ilerlemeye başladı. Bu sırada ön tarafa doğru giderken Gryffindor cübbeli bir oğlanın koluna çarptı. Hızla başını arkasına çevirdi fakat ifadesiz yüzünü koruyabilmek o an için genç cadıya çok zor hatta imkansız geldi. Adımlarını biraz yavaşlatmak zorunda kalarak, ses çıkarmadan dudak hareketleriyle özür diledi. Oğlanın suratına 'Sorun yok.' gibi bir ifade oluşunca, Karina ona sevecen bir gülümseme gönderdi. Sonrasında derse odaklanması gerektiğini düşünerek ilerlemeye devam etti. Gözlerinde hiçbir ifade bulunmadığından emin olmalıydı, zira Lestat'ın sulu şakalarına maruz kalmak istemiyordu bir kez daha. Üstelik bir de kendisine taktığı şu acayip lakap vardı, neydi o? 'Karlar kraliçesi.' Karina, anahtarın etrafında olması gereken çembere katıldığında oğlanın kendisine aynı bu şekilde ithaf ettiğini duymazdan gelmeye çalıştı. İçinden, 'Şaka yapıyor olmalısın.' diye yüzüne çemkirmek geliyor fakat soğukkanlılığını korumak için elinden geleni yapıyordu. Onun tenine değmemek için oldukça çekingen bir dokunuşta bulundu sonraki saniye anahtara doğru. Dersin sonlarına doğru onun suratına bir yumruk sallayabilirse dünyanın en mutlu insanı olurdu herhalde.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Amélie Wròbel
Hufflepuff V. Sınıf
Hufflepuff V. Sınıf
avatar

Mesaj Sayısı : 219
Kan Durumu : Melez
Yaş : 24

MesajKonu: Geri: II. Sezon 1. Mitoloji Online Dersi   Paz Haz. 10, 2012 1:21 pm
   Giriş,

   Ben seni haddinden çok seviyorum ve bu beni bırakıp gitmen için yeterli.”

   Huzursuzca kıpırdanan bedeni cadınınkilerden sıyrılırken birkaç saniyenin ardından elleri takip etti genç muggle'ın bedenine itaat ederek. Elleri terk eden parmakları sıcaklığını da beraberinde götürüp yerine buz gibi bir boşluk bırakırken yosun yeşili gözlerinin dolduğunu hissederek ayaklandı ve birkaç adım gençten tarafa yürüdü. “Böyle bir şey yapacağımı nasıl düşünebilirsin? Bazen seni anlayamıyorum, saniye geçmeden değişiveriyorsun.” Döndü ve hâlâ dolu olan yosun yeşili gözlerin perde arkasında gizlenen aşkı gördüğünde bakışlarını kaçırdı. Çatık kaşları ve gerilen çekici yüz hatları eski biçimini kazanırken yumuşak bir ses tonu ile yavaşça yaklaşıp genç cadının ellerini kavradı kendininkilere ne kadar da uyumlu olduğunu düşünerek. “Özür dilerim hayatım, seni o kadar çok seviyorum ki yakınımda olmayınca boğulduğumu hissediyorum.” Genç cadının dudaklarında hayat bulan aşk dolu gülümseme yosun yeşili gözlerinin parıltısına ayna misali yansırken narin ellerini genç muggle'ın yanağına koydu ve baş parmağıyla hafifçe okşadı. “Gitmem gerek şimdi. Ayrılmak istemiyorum ama...” Başını sağa – sola hızlıca sallayışı istemediği hakikatini somutlaştırırken beklediği cevabın zıttını işitti Alex'ten. “Bekle.” Çenesinde hissettiği sıcak parmaklar çehresini yukarı kaldırmak için vesile olurken sevdiğinin dudakları kendininkilerle buluştu duyduğu özlemi ruhuna ve bedenine aktarırken. Bu güzel an sona erdiğinde -şimdilik- parmak uçlarında yükseldi ve nefesinin içinden kopup gelen sözcüklerini kulaklarının en derin noktalarına, oradan da bütün bedenine gönderdi. “Seni sevdiğimi sakın unutma, ve seni asla bırakmayacağımı...”

   Şafak söktükten birkaç saat sonra açılan yosun yeşili gözler birkaç kırpılma aşamasından sonra narin eller tarafından ovalanırken karşısında, kollarını göğsünde birleştirip tek ayağını hızlıca yere vuran cetvelli otoriter muggle öğretmenleri gibi dikilen genç Hufflepufflıya baktı kaşları anlamsızca çatılarak.“İki saatten beri sana sesleniyorum, Wròbel. Ne uyanmaz şeymişsin.” Gırtlağının ardında bekleyen sözcükleri henüz dudaklarından dökmeden cadı odayı terk etmiş, kapıyı da öfkesini nitelendirmek amaçlı gürültü ile kapatarak birkaç Hufflepuff'ın ahını sürüklemişti peşinden. Diğer dişi porsukları sollayarak hızlıca ve özenle hazırlanan cadı yosunlarının önüne getirdiği sevdiğinin yüz hatlarını gördüğünde elinde olmadan kıvrılan dudakları çok geçmeden eski biçimini aldı ve genç porsuk, kalktığı ilk andaki gibi ruhsuz kimliğine büründü sessizce. Adımları taş merdivende yankı izleri bırakırken ikinci kata doğru hareketlenen merdivenin habersiz hareketlenişi genç porsuğu ciddi şekilde sarsarak düşmesine sebebiyet verecekti -ki narin elleri merdivenin trabzanını çevik bir hareketle yakalamıştı endişenin verdiği dürtüyle. Mitoloji dersliğine girmek istemiyorcasına yavaşlattığı adımları en sonunda kapıdan yarım metre kadar beride hareketliliğini yitirerek genç porsuğun midesinin bulandığı hakikatını gözler önüne serdi. Birkaç kıvranmanın akabinde derslikten içeri giren cadı profesörün gözlerini yakalayarak saygıyla selamını iletti.


   Anahtar Kısmı,

   Vakit, sandığından da süratli akıp geçiyordu ve sebebini kestiremese de alelacele bulunduğu gruptaki kişilere göz gezdirdi. Hiçbirini tanımıyor olması moralini bozsa da anahtar ile yolculuk yapacaklarını anımsadığında odaklanması gerektiğinden bu durumu kolayca göz ardı edebildi. Grubunun tek sıra halinde dizilişine ayak uyduran hufflepufflı cadı, Hogwarts'a yeni başladığı dönemlerinde yaptığı ilk anahtar yolculuğunu anımsadı ve dudaklarının kenarına belli belirsiz bir tebessüm yerleştirdi. Uzun ve sık kirpiklerinin ardındaki yosun yeşili gözlerine çöken parıltılar saniyeler içerisinde su damlalarını dönüşüp yanaklarından usulca süzülürken kemikli parmaklarıyla hızlıca yok etti hepsini.

   Grup arkadaşlarıyla nesneye doğru ilerlerken oldukça sessizdi, adımları yavaş ve aklı bulanıktı. Kestanenin koyu tonlarındaki zülüfleri çehresinin kalkmasıyla kulaklarına doğru kayıyor, kaşıntıya davetiye çıkarıyordu. Midesindeki ezilme hissine karşılık yüzünü buruştururken grup arkadaşlarına göz gezdirdi ve ardından elini nesneyle buluşturdu.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Raymond Lawrance
Ravenclaw VI. Sınıf
Ravenclaw VI. Sınıf
avatar

Mesaj Sayısı : 167
Kan Durumu : Yüksek.
Rp Partneri : ....
Yaş : 27

MesajKonu: Geri: II. Sezon 1. Mitoloji Online Dersi   Paz Haz. 10, 2012 9:35 pm

  İsminin söylenmesiyle birlikte daha dikkatli dinler olmuştu; sınıfın ortasında kendinden emin bir şekilde duran Bayan Ramolino’yu. Tüm öğrencilerin isimleri gruplara dağıtılmasını beklerken çevresine göz gezdirmişti; kendi grubundaki görmek için. Duyduğu isimler farklı binalardan olsa da ortak noktaları hepsinin kız olmasıydı. Eğlenceli bir ders Raymoınd’u bekliyor gibiydi. Tüm isimler okunduktan sonra profesörün ders hakkında verdiği kısa bilgiyle birlikte teori son bulmuş uygulama zamanı başlamıştı. İlk grubun çağrılmasıyla hareketlenen sarı saçlı büyücü emin adımlarla profesörün yanına doğru ilerledi. Diğer arkadaşların da gelmesiyle boyut değiştirmek için tek bir adım kalmıştı; anahtara dokunmak. Tek kaşını kaldırarak çevresindeki cadılara bakarak “Hanımlar!” dedi, yumuşak bir ses tonuyla. Sağ elini, hafif bir baş eğmenin ardından anahtara doğru ilerletti...
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Floja Feodora
Slytherin VI. Sınıf
Slytherin VI. Sınıf
avatar

Mesaj Sayısı : 857
Kan Durumu : Safkan
Rp Partneri : SQ
Özel Yetenek : Veela.
Yaş : 23

MesajKonu: Geri: II. Sezon 1. Mitoloji Online Dersi   Ptsi Haz. 11, 2012 1:00 pm

Moralim biraz bozulmuştu açıkçası. Bunu kuranın çokta iyi yapıldığını düşünmüyordum ama, yine de umursamamaya çalıştım. Sonuçta, onlarında benim onlara ihtiyacım olduğu kadar ihtiyaçları vardı ve sonuçta herkesin yapamayacağı birkaç büyü vardı. Profesörün konuşmasını sakince dinledikten ve birkaç lafına hafifçe başımı salladıktan sonra, diğerleriyle birlikte ilerledim ve aynı anda, onlarla beraber anahtara dokundum. Bedenim, çekilmişlik hissederken, gözlerimi kapatıp bunu düşünmemeye çalıştım.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Tierra Squidna
Yasaklı
avatar

Mesaj Sayısı : 359
Kan Durumu : Safkan.
Özel Yetenek : Görücü.
Yaş : 23

MesajKonu: Geri: II. Sezon 1. Mitoloji Online Dersi   Salı Haz. 12, 2012 10:53 amZaman Hogwarts'ın olağanüstü tanımından bile daha olağanüstü geçiyordu ve henüz hangi grupta yer aldığını bilmeyen Tierra için tam anlamıyla bir curcuna yaşanıyordu derslikte. Kargacık burgacık suratlar, rengârenk cüppeler hızla geçiyordu önünden ve hiç alışık olmadığı bir şekilde tüm bu curcunanın dışında hissediyordu kendini genç cadı. Derken cüppesindeki armadan Gryffindorlu olduğu anlaşılan bir kızın çekişiyle grubundaki yerini almıştı. Neredeyse hiçbirini tanımıyor olması onun için önemli değildi. Zaten babası herkesin tanınmasını gereksiz bulurdu, önemli olan herkesin seni tanımasıydı. Ayrıca anahtarla yolculuk fikri hoşuna gitmişti, başka bir şey düşünmek istemiyordu. Kendini yolculuğa adamak, yerin ve varlığın hissinden kısa bir süre de olsa soyutlanmak istiyordu. Gruptakiler tek sıra halinde dizilmişti, hepsi ortadaki nesneye odaklanmıştı. Genç cadı da olabildiğince normal görünmeye çalışarak uygun pozisyonu aldı.Nesneye doğru ilerlerken oldukça sessizdi, adımları yavaş; ancak ruhu bedenini parçalarcasına istekliydi. Kafasındaki kızıllık her adımında elektrikleniyordu sanki. Son adımı sanki boşluğa atmıştı ve eli nesneyle buluştuğunda her yer boşluktu...
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Euterpe Châtillon
Slytherin V. Sınıf, Sınıf Başkanı
Slytherin V. Sınıf, Sınıf Başkanı
avatar

Mesaj Sayısı : 2821
Kan Durumu : Safkan.
Rp Partneri : This melody was meant for you, Vlassis.
Özel Yetenek : Meta, Çatalağız.
Yaş : 24

MesajKonu: Geri: II. Sezon 1. Mitoloji Online Dersi   Salı Haz. 12, 2012 11:10 am

  Gerginlik tüm bedenini kaplarken yaslandığı duvardan sırtını çekti ve teyzesinin dediklerini dinledi. Profesörü dese daha mantıklı olurdu ancak kadının samimi tavırları buna engel oluyordu. Kulaklarını dört açıp tüm talimatları dinledikten sonra yavaşça başını sallayarak ayaklarını hareket ettirdi. Grubundaki kişilerin ismi okunduğunda anahtarın yanına doğru yürüdü ve teyzesinin heyecanlı sesi kendi ismini şakıdığında küçük bir kahkaha atmamak için kendini zor tuttu. Kendisini bu derste görmesinin hoşuna gideceğini biliyordu. Üstelik mitolojisi vasat olan bir yeğen… Tanrım bu gerçekten de şaka gibiydi! Ailenin tüm fertlerinin mitoloji aşkıyla yanıp tutuşmasının ve ismininde mitolojiden gelmiş olmasına rağmen kızın buna becerisi yok gibiydi! Bakışlarını devirerek arkadaşlarına baktı ve Emerald’a gülümsedi. Aynı grupta olmaları şanstı neredeyse. Anahtarı uzun parmaklarıyla tuttuğu sırada kendisini çekip çeviren atmosfer ruhuna adeta baskı yapıyordu. Buna alışmış olacak ki ne bir mide bulantısı ne de küçük bir sarsıntı hissetmişti.

_________________

Çünkü ben Sibel'i öpüyorum çokça.
Benimsin dedim, değişmez ki bu:
 

~:
 

♥:
 
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Carminé D'Monuéra
Gryffindor V. Sınıf
Gryffindor V. Sınıf
avatar

Mesaj Sayısı : 65
Kan Durumu : Melez
Rp Partneri : Ona bir Ryan lazım ama erkekler korkuyor.
Özel Yetenek : Animagus, kuzgun.
Yaş : 25

MesajKonu: Geri: II. Sezon 1. Mitoloji Online Dersi   Salı Haz. 12, 2012 12:47 pm

Neden insanlar sürekli gereksiz konuşmaları derste sıralamak isterdi anlamıyordu genç cadı. Profesör saçma temennilerini filan sıralayıp eşleşmeyle ilgili düşüncelerini söylemese de olurdu. Sonuçta dersle hiç alakası yoktu. Belki gerçekten iksir filan almalıydı genç kız. Orada en azından profesörün donuk bakışlı ve lafı ağzından cımbızla aldıkları biri olduğunu öğrenmişti. Bu iyi olurdu ama o kadın kesinlikle Cary'i parçalardı. Asana'nın bile nasıl iksir alabildiğini bilmiyordu. Çünkü arkadaşı profesörden durmadan ceza alıyordu ve bu gidişle derstende kalırdı zaten. Genede bunu düşünmemeyi seçti Cary. Bu dönem kimse kalmayacaktı. Bu yüzden bu dersleri çekmek zorundalardı. Şimdi de anahtarla bir yere gideceklerdi filan. Hemen ayağa kalktı genç cadı ve grubuyla beraber meseya yaklaştı. Gwindor'a şöyle bir baktı ve gülümsedi. Hemen ardından diğer iki ravenclaw kızlarına baktı. Komik bir dörtlü olacak gibirdi. Hem zaten Cary olursa her şey komik olurdu. Bu yüzden ikinci bir emri beklemeden bütün grup hızla anhtarı yakaladı ve sarsıntı başlamıştı.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Daniel Dawnstar
Gryffindor V. Sınıf
Gryffindor V. Sınıf
avatar

Mesaj Sayısı : 190
Kan Durumu : Safkan
Yaş : 25

MesajKonu: Geri: II. Sezon 1. Mitoloji Online Dersi   Salı Haz. 12, 2012 5:57 pm

Yine dalgınlıkla izliyordu genç büyücü, profesörü. Bu sene böylemi geçecekti, sürekli düşünceler arasın da mı dolaşacaktı genç büyücü. Hatta bunun için bile düşünüyordu. Derin bir nefesle hayata dönüvermişti, girdiği derin düşüncelerden çıkarak. Profesöre duyduğu saygı ve sevgi yüzünden bu kez düşünmeyi bırakacak ve dersi dinleyecekti. Fakat sevmediği tek bir şey vardı. Mırıldanmalar… Belki de hayatındaki en nefret ettiği şey burdu genç büyücünün. Derste sanki dünyada konuşacak yer kalmamış gibi öğrencilerin mırıldanarak konuşması. Dikkatini dağıtan öğrencilere yüzünü çevirip tersleyerek bakıyordu Danny. Biranda sinirlenivermişti. Kendi de anlamamıştı neden sinirlendiğini aslında, sadece sinirlenmişti. Yine düşünceler bulutu oluşmaya başlıyordu, yine karanlık zihnini kaplıyordu. Profesörün yükselen sesi ile kendine gelmişti genç büyücü. Biranda ter içinde kalmıştı. Bir iki saniye içerisinde kendine gelmişti. Daha sonra profesörün söylediklerini pür dikkat dinleye başladı.

Grupları açıklandıktan sonra genç büyücünün şansı pekiyi gitmemişti. Grubundakileri tanımıyordu, hiç kimseyi tanımıyordu. Kendine ”Eh normal tanımamak tabii” Diyen gözlerle bakıyordu. Yüzünde oluşan tebessümü bozmadan yerine oturdu ve sırasının gelmesini bekledi genç büyücü.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
B. Ethan Jarvis
Ravenclaw VI. Sınıf
Ravenclaw VI. Sınıf
avatar

Mesaj Sayısı : 94
Kan Durumu : safkan
Rp Partneri : Jovana

MesajKonu: Geri: II. Sezon 1. Mitoloji Online Dersi   Çarş. Haz. 13, 2012 12:41 pm


  Gruptakiler hakkında isimleri ve nasıl göründükleri dışında hiçbir şey bilmiyordu. Çoğu zaman iyi bir takım oyuncusuydu ama tanıdığı ve anlaşabildiği insanlarla takım olmaya alışkındı. Geçen dönemki derste de öğrencilerin boyut değiştirdiğini biliyordu Ethan. Hatta geçen dönem derse girmediği için pişmandı ama grup işi biraz kafasını karıştırmıştı. Yine de mutlu surat ifadesini takındı ve takım arkadaşlarını içtenlikle selamladı. Hoş, ne yapacakları konusunda hiçbir fikri yoktu belki hepsi aynı anda birbirleriyle düello etmek zorunda kalacaktı. Kolay hedef olmamak için özgüvenini yüksek tutmaya çalıştı. Antik Mısır birinci grupta olduğu için ilk gidenlerden olacaktı. Neyle karşılaşacağını bilmediği için huzursuzdu. Fazla kontrollü yapısı hakkında hiçbir şey bilmediği bir yere gitmesinin ne kadar yanlış olduğu konusunda onu uyarırken, yeni korkusuz Ethan heyecanlıydı ve gitmek için sabırsızlanıyordu. Pekala, eğlence başlasın. Gülümsemesini yüzüne yerleştirdikten sonra anahtara dokundu.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Jovana Kirochka
Ravenclaw V. Sınıf
Ravenclaw V. Sınıf
avatar

Mesaj Sayısı : 102
Kan Durumu : safkan
Rp Partneri : ethan
Yaş : 22

MesajKonu: Geri: II. Sezon 1. Mitoloji Online Dersi   Paz Haz. 17, 2012 7:25 pm

  Normalde derslerde profesörlerin ağzından çıkan her şeyi dinlemeye özen gösterirdi. Not tutma gibi bir alışkanlığı olmadığı için ders esnasında ne kapabiliyorsa kapmaya çalışırdı. Ama şimdi iyi dilekleri dinleyecek hali yoktu. Kalbi yine ağrımaya başlamıştı ama bunu kimseye belli etmemek için yüzüne aptal ve hafif bir gülümseme yerleştirmişti. Özellikle, Boris ona baktığında gülümsemesini yayıyordu ki ayrılıp kendi gruplarıyla gittiklerinde aklı Jovana'da kalmasın. Profesör konuşmasını bitirdiğinde sınıfa hafif bir kargaşa hakim oldu ama kısa süre sonra her şey bir düzenle devam etti. Jovana grubunda tanıdığı Grubu beş kişi saymıştı ama henüz emin olamadan kendini anahtara dokunurken buldu.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Cornelius Dante Lee
Ravenclaw V. Sınıf
Ravenclaw V. Sınıf
avatar

Mesaj Sayısı : 358
Kan Durumu : Safkan.
Rp Partneri : Javier Greshnik.
Özel Yetenek : Meta.
Yaş : 23

MesajKonu: Geri: II. Sezon 1. Mitoloji Online Dersi   Cuma Haz. 22, 2012 2:04 pm

  İsimler net ve belliydi. Gruptaki iki öğrenci Slytherin'den, ikisi Gryffindor'dan ve biri de Ravenclaw'dandı. Grup tam bir çekişme içine girecek gibi duruyordu ki kendi içinde de bekli parçalanabilirdi. Bunu düşünen Cornelius, böyle bir şey olduğunda hangi gruba dahil olacağını ya da tek başına mı kalacağını düşünüyordu. Silkelenerek kendine gelmesine sebep profesörün bulantıdan bahsettiği sözleri olmuştu. Daha önce boyut değiştirmemişti hiç. Durmstrang'da buna hiç ihtiyaç duymamışlardı demek. Birden aklına oradaki yakın arkadaşları geldi. Gerçi bir tane yakın arkadaşı vardı ve onu da ara sıra özlediği oluyordu. Ama sıkı Hogwarts Temposu ona izin bile vermiyordu düşünmeye. Profesörün ikinci grubu yanına çağırıp anahtara dokanmasını isteyince istemsiz bir şekilde grup arkadaşlarının ardından anahtarın yanına yürüdü Cornelius. Bir an tereddüt etse de diğer dört öğrenci gibi elini anahtara uzattı ve nesnenin soğukluğunu avuçlarının içinde hissetti. Acaba sadece o mu soğukluk hissetmişti?
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://cookieandmilkshake.tumblr.com/
 
II. Sezon 1. Mitoloji Online Dersi
Sayfa başına dön 
2 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2
 Similar topics
-
» `Mitoloji Dersi; Ders Alımları´
» 6. Sezon Başlangıç Tarihi Belli Oldu!
» Bleach 283 Tr Türkçe Altyazılı
» One Piece 468.bölüm
» One Piece bölüm 460

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
 :: Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu :: Beşinci Kat :: Mitoloji Dersliği-
Buraya geçin: