Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Parlak Kıvılcımlar

2 posters
YazarMesaj
B. Ethan Jarvis
Ravenclaw VI. Sınıf
Ravenclaw VI. Sınıf
B. Ethan Jarvis

Kan Durumu : safkan
Rp Partneri : Jovana

Parlak Kıvılcımlar Empty
MesajKonu: Parlak Kıvılcımlar   Parlak Kıvılcımlar Icon_minitimePerş. Nis. 26, 2012 3:50 pm

B. Ethan Jarvis&Nienna Elenasse

“Expulso!” Asasından çıkan parlak kıvılcımlar Ethan’la dalga geçerken Ethan büyüyü ard arda denedi. Her seferinde kıvılcımlar ortamı peri masalından fırlamış bir hale getiriyordu. Sinirlendikçe daha farklı bilek hareketleri deniyordu, aslında ne yaptığına dair hiçbir fikri yoktu. Karşısındaki mankenin kıyafetinin küçük bir kısmının alev alması elde edebildiği en büyük başarıydı. Artık savunmasız olan olmaktan bıkmıştı her ne kadar bütün bu hokus pokus olayından uzak durmak istese de parçası olduğu bir şeyden kaçamazdı. Üzerine gelen büyülerin hepsini atlatarak geçirdiği beş senenin sonunda affedilmez bir lanetten kurtulmak onun için uyanma çağrısı olmuştu. Hell’in Azkaban’a gidecek oluşuydu keyfini yerine getiren tek şey. Belki oradan yüzü gülen olarak ayrılmıştı ama her zaman o kadar şanslı olmayacaktı. “Impedimenta!” Asasından çıkan patlama havada bölünüp küçük parçalara ayrılıp yere düştü. Belki işine yarayabilirdi ama kesinlikle fazla zarar verici değildi. Neyse ki Nienna geldiğinde ciddi anlamda bir şeyler yapmaya başlayabilecekti. En azından ne yaptığını biliyor olacaktı. Terlediğini fark edip cebinden mendilini çıkarıp alnını sildi. Hiçbir şey beceremeden terlemişti! Bu kadar başarısız olmak zoruna gidiyordu çünkü en zor dans adımlarını bile en fazla üçüncü denemesinde yapabilen biriydi. Zayıf noktasıyla yüzleşmiş oluşu bir yandan iyi bir yandan kötüydü. Kendisini hiçbir zaman başarısız olduğu şeylerde zorlamamıştı, iyi olmadığını kabul edip bir kenara atardı hep istemediği şeyleri ama artık kaçışı yoktu. O da pekala yaşıtları gibi acımasızca lanetler savurabilmeliydi. Güçlü biri olmak isteyip istemediğini henüz bilmiyordu ama küçümsenen kişi olmak istemiyordu. Belki de önce savunma büyüleriyle başlamalıydı. Kapının açıldığını duyup arkasına döndü ve beklenmedik biri olmadığına sevindi. Nienna elinde asasıyla karşısındaydı. “Expulso!” Parlak kıvılcımlar etrafı tekrar masalsı bir hale getirirken Ethan suratını asıp konuştu. “Harika değil mi?! Bana umutsuz vaka olmadığımı söyle.”
Nienna Elenasse

Nienna Elenasse

Kan Durumu : Safkan.

Parlak Kıvılcımlar Empty
MesajKonu: Geri: Parlak Kıvılcımlar   Parlak Kıvılcımlar Icon_minitimePerş. Nis. 26, 2012 4:47 pm

"Gitmeliyim, Ethan'a büyü çalıştıracağım." Dudaklarından dökülen kelimelerin ardından ikizi ile oturdukları tek kişilik koltuktan kalkıp birkaç adım attı cadı. Çocuğun arkasından "O Ravenclaw değil miydi?" dediğini duyduğunda arkasını dönüp tehditkar olduğunu umduğu bakışlarla süzdü çocuğu. Kesinlikle tehditkar görünmüyordu ve bu hali çocuğun kahkahayı patlatmasına neden olmuştu. Cadının bakışları gücendiğini belli ederken dudaklarının kenarları aşağı doğru bükülmüştü. Saçlarını savurarak hızla arkasını dönüp yürümeye başladı. Gwindor'un gönlünü alacağını bildiği için canını sıkmamaya çalışıyordu ama umursamadığı da söylenemezdi. Ortak salondan çıkıp ihtiyaç odasına doğru yürümeye başladı. Bir yandan da Ethan'ın büyüler hakkında bu ani fikir değişiminin nedeninin ne olabileceğini düşünüyordu.

İhtiyaç odasının kapısını açtığında Ethan arkasına dönünce dostça bir gülümsemeyle baktı cadıya ama bakışlarında bir duygunun daha izleri görülüyordu: bıkkınlık. Arkasını dönen büyücü, mankene bir büyü savurduğunda Nienna da işinin zor olduğunu düşünmüştü. Yani, hadi ama... Daha sonra bu düşüncesinden utandı. Ethan'ın sözleri ise utancını daha da arttırmıştı. Yanakları bariz ölçüde kızarmıştı. Bu çocuğa yardım edecekti, kesinlikle. Başka şansı yoktu. Hem, ikizinin de söylediği gibi, o bir Ravenclaw'du. Ne kadar zor olabilirdi ki? Adeta sekerek çocuğun yanına ulaşıp kolunu omzuna attı. Boyu ondan bir hayli kısa olduğundan komik duruyordu ama buna aldıracak birisi değildi zaten parmak uçlarında yükselen cadı. "İyi tarafından baksana, senden harika bir animatör olur!" Adeta ağzı kulaklarına varacak gibi gülümsüyordu kız. Kolunu çocuğun omzundan çekip elindeki asasını mankene doğrulttuktan sonra bilek hareketine dikkat çeke çeke Ethan'ın denediği büyüyü yaptı. "Expulso." Büyü hedefini bulmuş, mankenin cansız bedenine elektrik şoku vererek şiddetle sarsılmasına neden olmuştu. "İşte böyle." Ardından asasını cebine koyup çocuğun bileğini kavradı. Onun bileğini yönlendirerek büyülü sözcük söylenirken yapılacak hareketi gösteriyordu. Hareketi bitirdiğinde beklenti dolu bakışlarını çocuğa dikerken motive edici birkaç sözcük söyleme gerekliliği hissetmişti: "Bir çeşit dans gibi düşün. Bilek dansı!"
B. Ethan Jarvis
Ravenclaw VI. Sınıf
Ravenclaw VI. Sınıf
B. Ethan Jarvis

Parlak Kıvılcımlar Empty
MesajKonu: Geri: Parlak Kıvılcımlar   Parlak Kıvılcımlar Icon_minitimePerş. Nis. 26, 2012 5:38 pm

Nienna’nın neşesi Ethan’ın umudunu kaybetmemesinin tek nedeniydi. Şakası komikti ama Ethan gülemeyecek kadar odaklanmış durumdaydı. Nienna’nın örnek büyüsü hedefi vurup kusursuzca başarılı olunca Ethan üzerindeki baskıyı hissetti. Büyü fazlasıyla basitti, muhtemelen bir birinci sınıf bile rahatlıkla yapabilirdi ama büyüyü kendi kullanım şekline o kadar alışkındı ki saldırı amaçlı nasıl kullanabileceğini çözemiyordu. Nienna, Ethan’a bilek hareketini gösterirken nerede hata yaptığını anlamaya çalıştı ama bulamadı, bileğini kusursuzca oynattığından emindi. Yine de sesini çıkarmadı ve bilek hareketlerini tekrar aklına kazıdı. "Bir çeşit dans gibi düşün. Bilek dansı!" Sihirli sözleri söylemeden bileğiyle aklına kazıdığı hareketi tekrar etti. “Bir, iki ve üç.” Bileği ritimle hareket ederken her şeyi çözdüğünden emindi. Şimdi büyü tıpkı Nienna’nın yaptığı gibi kusursuzca işlemeliydi. “Expulso!” Neşeli ses tonunun onu tekrar masalsı kıvılcımlarıyla baş başa bırakması hoş olmamıştı. Büyü başarılıydı, sorun bilek hareketlerinde ya da büyüyü söyleyiş şeklinde değildi. Kullanım tarzını değiştirmesi gerekiyordu ve nasıl yapacağına dair en ufak fikri yoktu. “Hata yapmadım, gördün! Neden böyle oluyor bilmiyorum.” Gözünün önüne düşen saçlarını –Artık kestirmesi gerekiyordu çünkü her terlediğinde aynı şeyle uğraşmak zorunda kalıyordu.- hışımla geriye attıktan sonra tekrar denedi. “Expulso!” Tekrar başarısız olmasıyla uğradığı hayal kırıklığı onu ne yapacağını bilemeyeceği bir duruma getirdi. Büyüyü tekrar tekrar deniyor ama aynı sonucu oluyor. “Tekrar birileri bana sataşırsa bu salak kıvılcımların hiçbir faydası olmayacak!” Nienna’nın Ethan ve Hell arasında yaşananlardan haberi yoktu ve Ethan büyük pot kırmıştı. Hiç söylememiş gibi büyüyü denemeye devam etti. Hell’e olan öfkesinin aklına gelmiş olmasının işe yaramasını umuyordu ve BUM! Mankenin karşısında elektrik şokuna kapılışını gördüğünde yerinde zıpladı. Başarmıştı! Başarmanın zevkiyle büyüyü tekrar denedi ve kıvılcımları ona yeniden merhaba dedi. Ya büyüyü her yaptığında öfkeye ihtiyacı vardı ya da başka bir şeyler eksikti.
Nienna Elenasse

Nienna Elenasse

Parlak Kıvılcımlar Empty
MesajKonu: Geri: Parlak Kıvılcımlar   Parlak Kıvılcımlar Icon_minitimeCuma Nis. 27, 2012 5:18 pm

Ethan'ın “Tekrar birileri bana sataşırsa bu salak kıvılcımların hiçbir faydası olmayacak!” sözleriyle kaşları çatıldı cadının. Ne? Birileri sataşırsa mı? Tekrar mı? Neden büyü öğrenmek istediğini şimdi anlıyordu. Acaba tam olarak ne olmuştu? Ethan'a kim karışırdı ki? Nienna'nın gözünde oldukça iyi bir çocuktu. Hoş, kendine iyi davranan insanların oldukça büyük bir kısmını iyi diye nitelendirirdi kız. Yine de aklı almıyordu Ethan'a birilerinin sataştığını. Neden?

Büyücü başardığında sevincini gösteremeyecek kadar donuk bir ruh haline bürünmüştü. Kafasından yüzlerce senaryo geçiyordu o an. Ve yüzlerce isim... Bu isimlerden hiçbirinin Ethan'ın başına bela olabileceğini düşünmüyordu. Tekrar deneyen Ethan'ın başarısızlığı üzerine dudak büktü. Yeniden deneyeceğini düşündüğü çocuğun kolunu tuttuğunda Ethan, yüzünde Nienna'nın tanımlayamayacağı bir ifadeyle baktı kıza. "Büyü öğrenmek istemenin nedeni şimdi anlaşıldı." Gözlerinde kafasının soru işaretleriyle dolu olduğunu açık eden bir ifade vardı.

"Anlat bakalım." Direk olarak konuya geçiş yapması büyücünün kafasını karıştırır mıydı acaba? Belki söylediği sözü çoktan unutmuştu. Ama hayır, Nienna öyle olduğunu hiç sanmıyordu. Birisi kendisine sataşsaydı bunu kolay kolay unutamazdı. Hatta, hiç unutamazdı. Ethan da neyden bahsettiğini gayet iyi biliyor olmalıydı. Sanki üzerini kapatmak istiyordu. Yine de açıklama gereği duydu. "Kim sataştı sana?" Elini çocuğun kolundan geçip kollarını bağladı.
B. Ethan Jarvis
Ravenclaw VI. Sınıf
Ravenclaw VI. Sınıf
B. Ethan Jarvis

Parlak Kıvılcımlar Empty
MesajKonu: Geri: Parlak Kıvılcımlar   Parlak Kıvılcımlar Icon_minitimeCuma Nis. 27, 2012 6:28 pm

Nienna, Ethan’ın ard arda büyü denemeleriyle üzerini kapatmaya çalıştığı cümleyi duymuştu. Kız anlatmasını söylediğinde hiçbir şey bilmiyormuş gibi baktı ama neyi sorduğunun farkındaydı. En sonunda cevap vermek zorunda kaldı. “Önemli bir şey olduğu söylenemez, zaten o kişi şu sıralar mahkemesine gün sayıyor olmalı. Expulso!” Büyüsünün başarılı olmasıyla gülümsedi ama sevinemedi çünkü Nienna’nın dikkatini dağıtmaya çalışmakla meşguldü. “En başarılı büyümü görmek ister misin? Glacius!” Buz ile kaplanmış heykele bir şaheser gibi bakarken bakışlarını Nienna’ya kaydırmaktan korkuyordu. Büyüsü pekala başarılıydı ama o anda hiçbir anlamı yoktu. “İyi de anlatamam ki, kendimi ablasına mızmızlanan bir çocuk gibi hissederim ve bu en son isteyeceğim şey.” Sonunda göz teması kurduğunda kendine olan hayal kırıklığının fazlasıyla görünür olduğunun farkındaydı. Hem Nienna bilse ne olacaktı ki Hell zaten Azkaban’a gidecekti. Bir daha onu rahatsız edemezdi. Nienna’nın hala sorarcasına bakan gözlerine dayanamadı ve biraz daha ayrıntı verdi. “Şöyle söyleyeyim karşımdaki üzerimde affedilmez bir lanet deneyebilecek kadar düşüncesizdi. Gerçi ben lanetten kurtuldum ama bu bir suç işlediği gerçeğini değiştirmiyor. Yakında kendisini Azkaban’da bulur. Ha bir de teknik olarak ben sataşmıştım ama geçmişte onun bana sataşmışlığı vardı. Evet, bu kadar basit bir olayı böyle aptal cümlelerle en fazla bu kadar karmaşık hale getirebilirdim.” Cümlelerinin karmaşıklığını düzeltmek için çabalamadı çünkü daha da berbat edeceğini biliyordu. Elindeki asayla bildiği büyüleri denemeye devam etti. Asasıyla hiç bu kadar uzun süreli haşır neşir olduğunu hatırlamıyordu. Grimsi asadaki rünleri de henüz fark etmişti.
Nienna Elenasse

Nienna Elenasse

Parlak Kıvılcımlar Empty
MesajKonu: Geri: Parlak Kıvılcımlar   Parlak Kıvılcımlar Icon_minitimeCuma Nis. 27, 2012 9:11 pm

Ethan'ın kurduğu her cümleyle beraber artıyordu şaşkınlığı. Kızıyordu da. Ne saçmalıyordu bu çocuk? Eğer kendisinden yardım istediyse ve nedenini ağzından kaçırdıysa ayrıntı istemek en doğal hakkıydı cadının. Sürekli büyü denemesi yapan çocuk sinirini bozmaya başlamıştı. Kolunu çekip asasını elinden aldı ve cebine, kendi asasının yanına atıverdi. "Ethan!" Azarlayıcı çıkan ses tonundan dolayı pişmanlık duydu birkaç saniye sonra. Ablasına mızmızlanan bir çocuk... Büyücünün sözlerini hatırladığında kızdı kendine.

Durum fazlasıyla ciddi duruyordu. Azkaban... Affedilmez lanet... Bunlar bir çocuğun her gün yaşayacağı şeyler değildi. Birçok büyücü bunları hiçbir zaman yaşamazdı hatta. Nienna da onlardan biri olmayı diledi içten içe ve kendisine bunun kolayca başına gelmeyecek bir şey olduğunu hatırlattı hemen ardından. Bunun gibi bir olayın imkansızlığı zihninde dolanırken bir ihtimal daha geldi aklına, Ethan'ın şaka yapıyor olma ihtimali. Pişkin bir edayla gülümsedi. "Neredeyse beni kandıracaktın!" Sırıtışı gözlerinde dahi etkisini gösterirken büyücünün koluna yavaşça vurduktan sonra konuştu: "Şaka işini bıraktığımızı düşünmüştüm." Ağzı kulaklarına varan cadının karşısındaki büyücü şaşkın bakışlarla süzüyordu kızı. Bu haliyle inanılmaz derecede ciddi bir görüntü çiziyordu. Olabilir miydi? Henüz on beş yaşındaki bir çocuğa affedilmez lanet yapabilecek kadar kayıtsız biri var mıydı? Eğer var ise, kim olabilirdi? Nienna'nın gülümsemesi solup gözlerindeki parıltı kaybolduğunda, yanakları kızarmıştı. Bu davranışı karşısında oldukça utanmıştı. "Şaka yapmıyorsun." Hayal kırıklığını açığa çıkaran bir ses tonu hakimdi sözcüklerinde. Ethan'ın böyle bir şey yaşamasına çok üzülmüştü ve sesi titremişti. "Hiçbir öğrenci affedilmez laneti kullanacak kadar güçlü değildir. Yani... Sanırım." cümlesini kurarken sorgulama veya onay isteme gibi hiçbir amaç gütmüyordu. Aklındakini öylece dışarı vurmuştu sadece.
B. Ethan Jarvis
Ravenclaw VI. Sınıf
Ravenclaw VI. Sınıf
B. Ethan Jarvis

Parlak Kıvılcımlar Empty
MesajKonu: Geri: Parlak Kıvılcımlar   Parlak Kıvılcımlar Icon_minitimeC.tesi Nis. 28, 2012 12:46 pm

Nienna’nın bütün anlatıklarını şakaymış gibi anladığına sevinmek üzereydi ki sevinmesinin her şeyi berbat edeceğini düşündü. Suratının nasıl şekil almasının uygun olacağına karar vermeye çalışırken şaşkın bir şekilde ortada kalmıştı ve gerekli olan surat ifadesi kesinlikle şaşkınlık içermemeliydi. Nienna, Ethan’ın tüm anlattıklarının doğru olduğunu anlayabilecek kadar akıllıydı. Sadece her zamanki gibi şakalanmamak için temkinli davranıyordu muhtemelen. “Karşımdakinin bir öğrenci olduğunu söylediğimi hatırlamıyorum.” Cümlesinin dile getirirken övünmeli miydi yoksa şanssızlığını –belki de şanslılığını- mı vurgulaması gerektiğini bilmiyordu. Tek bildiği onu kurtaran tek şeyin hızı ve zekası olduğuydu. İş biraz daha uzamış olsa muhtemelen vücudunda ve psikolojisinde derin yaralar açılmış olacaktı. Belki de hiçbir zaman tekrar kendisi olamayacaktı kaçamamış olsaydı. Bir işkence lanetinin tam olarak ne işe yaradığını bile bilmiyordu. Sadece “kötü” olduğunu biliyordu, “fazla kötü.” O kadar kötüydü ki başarısız şekilde kullanımı bile suç sayılıyordu. Asasını Nienna’nın cebinden çekinmeden alıp tekrar bir büyü savurdu. “Impedimenta!” Yapabildiği en zarar verici büyünün hedefi başarıyla vuruşunu izlerken keyif almamıştı. Şimdi işin ciddiyetinin daha da farkındaydı ve parlak sahne büyüleri kesinlikle yetersizdi. “İzleyicilerimi komik şekilde korkutabileceğim basit büyülerden fazlasına ihtiyacım var. Hadi bana bildiğin en kötü laneti öğret.” Konunun üstünü tekrar kapatmayı denerken bu kez başarılı olmayı umuyordu. Hem lanet öğrenmek konusunda ciddiydi. Belki de büyü yapma konusunda sandığından daha iyi bir konuma gelebilirdi.
Nienna Elenasse

Nienna Elenasse

Parlak Kıvılcımlar Empty
MesajKonu: Geri: Parlak Kıvılcımlar   Parlak Kıvılcımlar Icon_minitimePaz Nis. 29, 2012 6:54 am

Cebinden alınan asaya baktı şaşkın bir şekilde. Her dakika daha da şaşkına uğruyordu cadı. Önce kendisine sataşıldığını ağzından kaçırması ve ardından bunun üzerini kapama çabası... Ama işe yaramayacaktı. Merakı her geçen saniye daha da kamçılanan cadı, Ethan'ı zorlayıp zorlamamak konusunda muallakta olsa bile ne karar vereceği açıktı. O, merak ettiği bir şeyi söyletmeden duramazdı. Ne var ki büyücünün söylediği sözler, Nienna'dan bildiği en kötü laneti öğretmesini istemesi, aklındakileri dağıtmıştı cadının. Kaşları çatıldı düşündüğünü belli eden bir edayla. Gözlerini yere dikip mırıldandı. "Affedilmez lanetleri saymazsak ilk aklıma gelen lanet, Sectumsempra oldu." Dehşete düşmüştü resmen. Bu kadar mı kötüydü Ethan'ın durumu? "Ethan, onlara lanet denilmesinin nedeni var." Merakı, korkusuna yenik düşmüştü. Bu korku, bir yaratık ile karşılaşıldığında duyulan korku değildi elbette. Nienna bunu korkunç değil, heyecan verici bulurdu muhtemelen. Korkusu, daha çok endişe gibiydi. Arkadaşının başının belaya girmesinden duyduğu endişe...

Bakışlarını çocuğun yüzüne çevirip ne diyeceğini bilemez halini görmesine müsaade etti farkında olmadan. Merakı da tekrar gün yüzüne çıkmıştı. Bir yetişkin ile nerede ve nasıl böyle bir düelloya girmiş olabilirdi ki bu çocuk? Kafasında onlarca soru işareti oluşurken çocuğun asasının ucunu tuttu ve elini aşağıya indirmesini sağladı. Onun savunmasız kalmasını asla arzu etmese de çocuğun bu isteğinin nedenini öğrenmeden ona yardım edemezdi. Belki ederdi. Bilmiyordu, kafası oldukça karışmıştı. Bundan başka bir yol olabileceğini düşündü cadı, olayın ciddiyetini bilmediğinden. "Beni meraktan öldürürsen sana yardım edemem, öyle değil mi?" Ses tonu merak içermiyordu; aslına bakılırsa hiçbir duygunun izi yoktu bu cümlelerde, tıpkı yüzünde olduğu gibi.
B. Ethan Jarvis
Ravenclaw VI. Sınıf
Ravenclaw VI. Sınıf
B. Ethan Jarvis

Parlak Kıvılcımlar Empty
MesajKonu: Geri: Parlak Kıvılcımlar   Parlak Kıvılcımlar Icon_minitimePaz Nis. 29, 2012 4:51 pm

Sectumsempra? Ethan, Nienna’nın nasıl bir lanetten bahsettiğini bile bilmiyordu. Kendisini her şeyden o kadar soyutlamıştı ki sadece sınıf geçmek için gerekli olan büyüleri öğreniyor geri kalanıysa umursamıyordu. Zaten Broadway’e gidecek biri için büyüler fazlasıyla gereksizdi. Nienna lanetler hakkında Ethan’ı uyarmaya çalıştı ama Ethan duymazdan geldi. Öğrenmek zorundaydı, ne de olsa en iyi savunma saldırıydı. En azından öyle duymuştu. Kendi kitabındaysa en iyi savunmanın kaçmak olduğu yazılıydı ama artık bu yetersizdi. Ethan asasıyla hazır pozisyon aldı ama Nienna’nın öğretmek için pek niyetli olmadığını gördü. Kızın, asasını indirmesine izin verdi. "Beni meraktan öldürürsen sana yardım edemem, öyle değil mi?" Kızın ifadesiz yüzü atlatılabilir gibi görünüyordu ama Ethan saklamasının bir önemi olmadığını düşündü. Kimsenin kalkıp Hell’in peşinden koşup ona lanetler savuracak hali yoktu. Ne Ethan istediği lanetleri öğrendikten sonra böyle bir şey yapardı, ne de Nienna olanları duyduğunda. “Hell, muhtemelen takma isim gibi bir şey çünkü hiçkimsenin bu kadar berbat bir ismi olamaz. Geçen sene Hogsmeade’de amaçsızca bana sataşmıştı. Biraz yaralanmıştım ama kaçmıştım. Geçen güne kadar da o olayı bir daha düşünmemiştim zaten. Geçen gün onu Bjorn’le görünce kendime engel olamadım ve biraz laf attım. Sonrasını biliyorsun zaten. Şu anda Azkaban’a girmek için gün sayıyor olmalı.” Olay anlattığı kadar basitti, sadece asasının yanında olmadığını söylememişti Nienna’ya. O gün tamamen savunmasızdı sadece kaçmasını sağlayabilecek hızı ve refleksleriydi onu büyüden koruyan. “Ama sorun bu değil Nienna, sorun Hell de değil. Sorun fazlasıyla savunmasız olmam ve bugüne kadar kendi ışıltılı dünyamın dışındakileri görmeden yaşamış olmam. Daha fazla kaçamam, ya bir gün ciddi anlamda başım belaya girerse basit dondurma büyümle kaçabilecek değilim ya.” Kendine hayal kırıklığı sinirlenmesine neden olmuştu belki de ağlamak üzereydi ama tam olarak ne hissettiğini bilmiyordu. Kızgındı, kendine, dünyaya, istediği gibi olmayan her şeye.
Nienna Elenasse

Nienna Elenasse

Parlak Kıvılcımlar Empty
MesajKonu: Geri: Parlak Kıvılcımlar   Parlak Kıvılcımlar Icon_minitimeÇarş. Mayıs 02, 2012 2:18 pm

Nienna'yı asıl rahatsız eden şey olan bilinmezliğin perdesi kalktığında, gözü karalığını su yüzüne çıkaran bir ifadeyle baktı Ethan'ın yüzüne. Ona ne bilmesi gerekiyorsa hepsini öğrenmeye hazırdı şimdi. Aslında tam olarak değildi. Kafasını karıştıran tek bir şey vardı. Onun da cevabını aldıktan sonra tamamen hazır olacaktı. Bjorn'ün öyle biriyle ne işi olduğu kafasına takılmıştı. Hoş, çocuğu pek tanıdığı söylenemezdi ve gözlemlediğine göre kendini beğenmiş bir tipi vardı. Yine de aptala benzemiyordu ki binası Ravenclaw olduğuna göre elbette zeka namına bir şeyler olmalıydı onda. Tam bunu sormak için ağzını açmıştı ki karşısındaki büyücü yeniden konuşmaya başladı. Söylenen sözlere bir de Ethan'ın yüz ifadesi eklendiğinde az önce söylemeyi düşündüğü şeyi bir süreliğine erteleyip bakışlarını arkadaşına odakladı. Bir anda dank etti kafasına olayın ciddiyeti. Kendini cidden savunmasız hissediyor olmalıydı ve bunu Nienna'ya açmıştı. Cadı buna sevinmişti içten içe ama buna değil, Ethan'ın sorununa odaklanması gerektiğinin farkındaydı.

"Sana yardım edeceğim." derken çocuğun asasının ucunu bırakmıştı. Öyle yumuşak bir ses tonuyla konuşmuştu ki birden kendisini beyaz elbiseler içinde bir melek olarak hayal edebilmişti. Normalde olsa kahkahalara boğulacağı bu fikre gülmek için en ufak bir istek duymamıştı. Ellerini çırptı ciddi bir yüz ifadesiyle. Ardından sırıttıktan sonra "Başlayalım." dedi. Öksürüp büyünün ismini söyledikten sonra elinde asası varmış gibi salladı elini bilek hareketini göstermek için. Ardından daha önce yaptığı gibi Ethan'ın bileğinden tutup hareketi kavraması için aynı şeyi birkaç kere yaptı. Elini çocuğun bileğinden çektikten sonra kollarını bağlayıp mankeni işaret etti. Çocuğun aynen Nienna'nın gösterdiği gibi yaptığı büyü başarıya ulaşamayınca bir kere daha yüzünün düştüğünü fark etti cadı. "Bu oldukça zor büyü." Cesaret vermek istercesine "Gel buraya." dedikten sonra parmak uçlarında yükselip arkadaşına sarıldı. "Sakın merak etme. Ben seni çalıştırırım, ne kadar gerekirse."
B. Ethan Jarvis
Ravenclaw VI. Sınıf
Ravenclaw VI. Sınıf
B. Ethan Jarvis

Parlak Kıvılcımlar Empty
MesajKonu: Geri: Parlak Kıvılcımlar   Parlak Kıvılcımlar Icon_minitimePerş. Mayıs 03, 2012 6:51 pm

Ethan, Nienna’nın gösterdiği bilek hareketlerini dikkatle izledi. Zorlanmadan yapabileceğine adı gibi emindi. Bilek hareketlerini dört sayı halinde ezberledi ve asayı eline aldığında söyleri söylemeden küçük bir alıştırma yaptı. “Sectumsempra.” Mankenin üzerindeki çember çeklindeki sıyrık Ethan’la dalga geçiyor gibiydi. Merhaba, yine başarısız oldun. İşte bu kadar işe yaramazsın. Belki kıvılcımlarınla beni parlak bir çember haline getirebilirsin. Hatta işi büyütüp buradaki bütün mankenlere böyle büyüler yaparsın. Sonra da bir destansı başarısızlık sergisi açarsın. Kafasında konuşan mankeni susturup Nienna’nın söylediklerine odaklanmaya çalışıyordu. Kız hala Ethan’ı cesaretlendirmeye çalışıyordu ama Ethan kendini kaybetmek üzereydi. Derin bir nefes alıp kendine gelmeye çalışırken Nienna’nın sarılmasına bilinçsizce karşılık verdi. Kendini serbest bıraksa ağlayabilirdi belki ama dramatikleşmenin zamanı olmadığının farkındaydı. Kendisiyle dalga geçen manken üzerinde büyük bir kesik açmakla uğraşıyor olmalıydı.

Kendini toparlamak için bir süre kafasını Nienna’nın omzundan kaldırmadı, kaldırdığındaysa gülümsüyordu. Beklenmeyecek şekilde değişken ruh hallerine sahip olmanın tek iyi yanı bu olmalıydı. Nerden geldiğine anlam veremediği gülümsemesi ihtiyacı olan bir şeydi. “Pekala tekrar deneyelim. Yalnız sorun bilek hareketlerimde değil, belki bir dansçı olmasam bundan şüphelenirdim ama eminim. Sanırım sorun büyüyü yaparken amaçladığım veya hissettiğim şeyler. Expulso öfkeli olduğumda işe yaramıştı.” Ethan düşüncelerine odaklanırken tekrar başarısız olmamak için dua ediyordu inanmadığı tanrıya. Derin bir nefes aldıktan sonra asasını tekrar salladı ve mankenin kopan kolunu görüp etrafta sevinçten koşturmaya başladı. Aslında göğsünü hedef almıştı ama en azından başarmıştı, kol tamamen kesilmişti! Tekrar eski yerine döndü ve öbür kolda aynı şeyi denedi. İçinde bulabildiği tüm öfkeyi asasına yönlendirirken kafasında öbür kolun da kesilmesini canlandırıyordu. Öbür kolun da yere düşmesinin sesiyle arkasını dönüp Nienna’ya sarıldı. “Başardım! Oldu! Aslında ilkinde göğsünü hedef almıştım ama ikincisinde hedefimi de tam olarak tutturdum.” Mutluluktan ne yapacağını bilemez hale gelmişti. Bu lanet fazlasıyla güçlüydü ve gerçek bir düelloda işine yarayabilecek cinstendi. Sonra esas önemli kısmı atladığını unuttu ve tekrar Nienna’ya döndü. “Teşekkürler. Sen olmasan burada kıvılcımlarımla kendimi sinir ediyor ve intharın eşiğinde olurdum.” Belki son cümlesi biraz abartıydı ama arkadaşına minnetini nasıl dile getireceğini bilememişti. Daha öğrenmesi gereken çok büyü vardı ve bu konuda ona yartdımcı olacak kişi kesinlikle Nienna’dan başkası değildi.

Parlak Kıvılcımlar
1 sayfadaki 1 sayfası